Bilbao otkinuo bodove Đironi: Real je ponovo prvi!

27.11.2023 22:57
Fudbaleri Đirone i Atletiko Bilbaa Tanjug/AP Photo/Joan Monfort, File
Fudbaleri Đirone i Atletiko Bilbaa

Fudbaleri Đirone prekinuli su seriju od pet uzastopnih pobeda u domaćem šampionatu posle susreta sa Atletiko Bilbaom u 14. kolu La lige. Katalonci su remizirali 1:1 (0:0) na svom terenu  i tako prepustili lidersku poziciju tabele Real Madridu, koji sada, poput najprijatnijeg iznenađenja sezone, ima takođe 35 bodova.

Baskijci su pružili žestok otpor Đironi. Može se reći da su gosti bili čak i opasniji u prvom poluvremenu, gde su imali gotovo duplo više šuteva na gol od rivala. Bilo je jasno u tim trenucima da Katalonci moraju da promene pristup. Početkom drugog dela, domaći igrači  krenuli su u ofanzivu i ubrzo je stigla nagrada za takvu igru. Viktor Cigankov postigao je gol u 55. minutu za veliko slavlje navijača.

Međutim, ono je bilo ipak kratkog daha. Bilbao je 10 minuta kasnije stigao do izjednačenja preko Injakija Vilijamsa. Taj pogodak rasplamlsao je eneriju na stadionu Đirone, pa smo do kraja utakmice imali priliku da gledamo dinamičan fudbal sa solidnim prilikama na obe strane, ali, na kraju, više nije bilo raspoloženih strelaca.

Baskijci su došli do 25. boda i mesta koji vodi u Ligu Evrope, a Đirona je sa učinkom 11-2-1 pala na drugu poziciju tabele.