Hetafe nadigrao Đironu: Unal i Majoral doneli važne bodove u borbi za opstanak

Izvor: Arena sport

04.03.2023 16:25
Hetafe nadigrao Đironu: Unal i Majoral doneli važne bodove u borbi za opstanak Guliver/Photo by Maria Jose Segovia/DeFodi Images

Fudbaleri Hetafea osvojili su važne bodove u borbi za opstanak. U 24. kolu La Lige ugostili su Đironu i zabeležili pobedu rezultatom 3:2 (3:0).

Domaćin je na poluvremenu stekao vođstvo od 3:0, zahvaljujući tandemu Enes Unal - Borha Majoral koji je nastavio golovima i asistencijama da gura ekipu iz predgrađa Madrida iz opasne zone. Dvojica napadača sttrelci su 16 golova za Hetafe od ukupno 23 postignutih ove sezone.

Unal je već u 3. minutu iskoristio dodavanje Majorala i doneo  vođstvo, a deset minuta kasnije, isti igrač realizovao je penal nakon što je Ernandez igrao rukom u kaznenom prostoru. Bio je to deseti pogodak Unala u šampionatu Španije. U finišu poluvremena, Majoral je udarcem po zemlji sa 16 metara povisio na 3:0.

U nastavku, Đirona je preko Valentina Kasteljanosa kome je asistirao Viktor Cigankov smanjila na 3:1. U finišu meča, Miguel Gutijerez je izveo nejlepši potez na utakmici, neodbranjivo je šutirao sa 18 metara za konačnih 3:2.

U timu Hetafe u startnih 11 bio je i reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović.