26.02.2023 16:01
Čudan meč na "San Mamesu": Dva autogola, kiks golmana i pobeda Đirone protiv Bilbaoa Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Đirona je kao gost odnela pobedu nad Atletik Bilbaom na "San Mamesu" 3:2 (3:1) u meču koji su obeležili autogolovi i kiks golmana Gazanige.

Navijači Atletik Bilbaoa svakakve scenarije gledali su na "San Mamesu", ali ni oni najstariji teško da se sećaju kada su igrači u crveno-belim dresovima u jednom poluvremenu postigli lak dva autogola! Posle prvih 45 minuta na semaforu je protiv Đirone stajalo 1:3, ali čak tri imena igrača Atletika-a bila upisana u strelce: De Markos i Vesga su tresli mrežu svog golmana Unaija Simona!

Sjajan meč gledali su ljubitelji fudbala na "San Mamesu" u prvom delu. Gosti su igrali ofanzivno i poveli su već u 4. minutu preko Aleksa Garsije. Prednost su uvećali 15 minuta kasnije kada je Oskara Markosa lopta pogodila u koleno i odsela u mreži Simona. Igrači Atletik-a su napadali, Berengerov udarac je zaustavio Gazaniga, gol Injakija Vilijamsa bio je poništen zbog ofsajda, a onda je Juri Beršiše pogodio sam ugao kroz šumu nogu. I kada se očekivalo izjednačenje, posle prekida je štoper domaćina Mikel Vesga bio najviši u skoku, ali je glavom sproveo loptu u sopstvenu mrežu!

Napadao je Atletik tokom drugog dela, ali sve do 89. minuta mreža Đirone je mirovala. Ne bi se zatresla ni tada da Huanpe nije vratio loše loptu Gazanigi na gol crti, a ovaj kardinalno pogrešio u prijemu. Bio je tu stari lisac Raul Garsija i uneo neizvesnost u meč.

Ipak, Đirona je izdržala i prvi put u istoriji je pobedila na "San Mamesu" za povratak u trku za Evropu.