pre 6 sati 23: 25
Željko Obradović za TV Arena sport: Odigrali smo pametno kad je bilo najvažnije
Trener Partizana istakao je daje ovo važan trijumf u Evroligi
Fudbaleri Bajerna odigrali su poslednju utakmicu na svom terenu ove sezone, a takmičarsku godinu na "Alijanc areni" zaokružili su 2:0 pobedom nad Borusijom Menhengladbah u 33. kolu Bundeslige.
Slavlje je počelo uveliko pre prvog sudijskog zvižduka, a zvanično je krenulo po završetku utakmice. Piva su krenula da se toče, a uskoro će uslediti i polivanje istih. Tokom ove proslave, u centru pažnje bila su dva fudbalera - svako iz svog razloga.
Sa jedne strane, Hari Kejnu se posle 15 godina fudbalske karijere konačno otvorila prilika da osvoji prvi trofej. Često je bio predmet sprdnje, ali je sada zvanično tome došao kraj. Upravo je on bio strelac prvog gola na ovoj utakmici, pošto je u 31. minutu munjevitim udarcem glavom postigao 25. gol u ovoj sezoni nemačkog šampionata. Sezonu će sigurno završiti kao najbolji strelac Bundesliga, a verovatno i najbolji igrač.
Iako je bilo dosta slavlja, moralo se stvoriti mesta i za malo tuge. Tomas Miler napušta klub nakon 18 godina provedenih u Minhenu, a u pitanju je njegova poslednja utakmica na "Alijanc areni". Ekipa se na sjajan način oprostila od klupske legende, a Miler za 84 minuta na terenu nije uspeo da postigne oproštajni gol.
Profimedia
Tačku na ovu utakmicu stavio je Majkl Olise, koji privodi kraju sjajnu debitantsku sezonu u dresu Bajerna. Francuz je izuzetno snalažljivom reakcijom "nasamario" golmana Omlina za potvrdu trijumfa.
Bundesliga, 33. kolo
PETAK
Volfsburg - Hofenhajm 2:2 (1:1)
/Ostigard 1 a.g., Vind 81 - Kaderabek 34, Bulter 84/
SUBOTA
Verder - Lajpcig 0:0
Union Berlin - Hajdhenhajm 0:3 (0:1)
/Bek 12, 73, Šopner 56
Bohum - Majnc 1:4 (0:1)
/Holtman 84 - Amiri 45+3, Mvene 53, Burkart 73, Nebel 90+3/
Holstajn Kil - Frajburg 1:2 (1:1)
/Rozenbum 24 - Manzambi 45+2, Holer 58/
Bajern - Borusija (M) 2:0 (1:0)
/Kejn 31, Olise 90/
NEDELJA
Bajer - Borusija (D) 15.30 (A3P)
Ajntraht - St. Pauli 17.30 (AS2)
Štutgart - Augsburg 19.30 (AS2)
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
05.04.2025 11: 40
"Mogao sam da zamislim sebe i sledeće sezone u ovoj ulozi. Bajern je odlučio da ne pregovara sa mnom o novom ugovoru. Iako ovo nije u skladu sa mojim željama, važno je da klub sledi svoja uvrenja."
29.03.2025 20: 20
Nemački fudbaler 25 godina nosi dres kluba iz Minhena, ali sada želi da promeni sredinu.
25.08.2024 17: 31
Bavarci su na otvaranju sezone pobedili u Volfsburgu 3:2.
19.12.2023 16: 11
Čelnici Bajrna, ipak su, ponudili iskusnom Tomasu Mileru novi ugovor, on je to prihvatio i produžio je saradnju sa najboljim nemačkim timom do 2025. godine.
pre 7 sati 22: 57
Luis Karion startovao porazom na klupi Ovijeda u 9. kolu Primere La lige.
pre 7 sati 22: 41
Pari sen Žermen remizirao je sa Strazburom 3:3 (1:2) u 8. kolu Lige 1.
pre 7 sati 22: 30
Union berlin pobedio je Borusiju iz Menhengladbaha 3:1 (2:1) u sedmom kolu Bundeslige.
pre 8 sati 21: 56
Ćitadela, koja je prošle sezone igrala u Seriji B, posle devet odigranih kola Grupe A Serije C ima samo devet bodova i suočava se sa bitkom za opstanak u trećem rangu italijanskog fudbala.
Ostavite komentar