pre 1 sat 23: 42
Spartak posle drame i dva produžetka poražen od Beča
Spartak je posle dva produžetka poražen od Beča u 15. kolu AdmiralBet ABA lige.
Profimedia
Real je na pragu možda i najvećeg pojačanja ovog leta, pošto je Ćabi Alonso upravo potvrdio ono na šta smo svi već slutili - na kraju sezone napušta Bajer Leverkuzen.
Španski stručnjak imao je dve izuzetne sezone na klupi Nemaca, a zauvek će biti upisan u njihovoj istoriji kao trener koji im je doneo prvu Bundesligu ikada. Provešće 140 utakmica na klupi Leverkuzena, a do sada je ostvario učinak od 89 pobeda, 31 remija i 18 poraza.
Na pres konferenciji pred meč 33. kola Bundeslige sa Dortmundom, Ćabi Alonso je potvrdio - Napuštam klub na leto:
"U komunikaciji sa klubom ove nedelje mogu da potvrdim da smo se dogovorili da ove dve preostale utakmice budu moje poslednje na klupi Leverkuzena. Uvek smo imali dobru i direktnu komunikaciju, a sada je pravi trenutak da se ove vesti podele. Imam pomešana osećanja povodom ovih novosti, a predamnom su još dve veoma emotivne utakmice".
Španski stručnjak nije ostavio puno mesta za ikakvo pitanje novinara, odmah poručivši da sada nije vreme da se priča o budućnosti, već da je fokus isključivo na oproštaju od sadašnjeg kluba:
"Sada nije vreme da se priča o budućnosti, jer želim da se lepo oprostimo u nedelju. Pričao sam jutros sa igračima i ostalim članovima kluba. Bili smo sjajni dve godine, a uskoro ćemo se oprostiti sa navijačima na našem stadionu", istakao je Alonso a zatim dodao:
"Fudbal i život se svode na pronalaženje najboljeg trenutka. To je bila moja namera. I tako smo želeli da bude oprostaj, posebno imajući u vidu dugo, lepo i važno vreme koje smo proveli ovde. Želim da uživam do poslednjeg trenutka".
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
20.03.2025 19: 00
"Farmaceuti" mu nude priliku da se zadrži u Leverkuzenu, ali je pitanje da li će Španac produžiti saradnju...
18.05.2024 17: 25
Dešavalo se da ekipe bez poraza osvoje prvenstvo, ali moderni fudbal ne pamti klub koji je osvojio sve trofeje i pritom sezonu završio bez poraza.
19.04.2024 08: 51
Naime, tim koji sa klupe predvodi španski stručnjak Ćabi Alonso odigrao je ove sezone 44 zvanične utakmice i ni na jednoj nije poražen, dok je italijanskom predstavniku pre 12 godina to pošlo za rukom na jednom meču manje.
14.04.2024 19: 46
Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena osvojili su prvu titulu šampiona Nemačke u istoriji, pošto su danas u 29. kolu Bundeslige savladali Verder rezultatom 5:0.
pre 2 sata 23: 02
Espanjol je poražen od Đirone 0:2 (0:1) u 20. kolu Primere La Lige.
pre 2 sata 22: 57
Pari sen Žermen ubljiv protiv Lila 3:0 (1:0) uz dva pogotka Osmana Dembelea.
pre 2 sata 22: 45
Piza i Atalanta su remizirali 1:1 (0:0) u prvom meču 21. kola Serije A.
pre 3 sata 22: 35
Verder i Ajntraht su odigrali 3:3 (1:1) u 18. kolu Bundeslige, uz gol srpskog napadača.
Ostavite komentar