pre 8 minuta 14: 10
Željko Obradović ponovo u javnosti: Na večeri sa šampionskom generacijom Partizana iz 1992.
Bivši trener crno-belih sa igračima koji su osvojili Kup šampiona
Tanjug/Jan Woitas/dpa via AP
Bajer iz Leverkuzena je na šest kola pre kraja Bundeslige ostao na šest bodova zaostatka za Bajernom jer na gostovanju u Hajdejamu uspeo golom Buendije u nadoknai da savlada ekipu koja se grčevito bori za opstanak 1:0. Čini se da je trka za šampionsku i dalje otvorena, ali teško da će Bavarci dopustiti do kraja iznenađenje.
Kad se sve sagleda, više za sva tri boda može da žali domnaćin jer je preko Beka, Gimbera (prečka) i Piringera imao tri izgledne prilike u prvih pola sata. Gosti iz Leverkuzena se još nisu oporavili od šokantnog ispadanja od Arminije u polufinalu Kupa Nemačke i prikazali su sigurno najlošiju partiju u sezoni, ali je Emilijano Buendija u prvom minutu nadoknade pogodio mrežu za trijumf.
RB Lajpcig sa novim trenerom Žoltom Levom pobedili su Hofenhajm 3:1 (2:1) i vratili su se u trku sa Majncom za četvrto mesto koje vodi u UEFA Ligu šampiona. Kosta Nedeljković igrao je od starta za "Red Bul" i do 73. minuta pokazao zašto nemački tim želi da ga otkupiu od Aston Vile. Bišof je doveo goste u vođstvo, izjednačio je Bendžamin Šeško, a onda je Ostigard zaradio isključenje, pa je Lajpcig imao igrača više od 28. minuta. Baku je do poluvremena doneo prednost domaćinu, a doi kraja meča posle šansi i uzbuđenja, tačku na trijumf stavio je Jusuf Poulsen.
Štutgart i Borusija iz Dortmunda su ubeljivim pobedama nastavili da jure za eklpama koje konkurišu za UEFA Ligu šampiona, ostaje im još 18 bodoiva u opticaju da isprave propušteno u dosadašnjem delu.
Bundesliga, 28. kolo
PETAK
Augzburg - Bajern 1:3 (1:1)
/Janulis 30 - Misijala 42, Kejn 60, Matalma 90+3 a.g./
SUBOTA
Bohum - Štutgart 0:4 (0:2)
/Čabot 8, Demirović 11, 48, 86/
Frajburg - Borusija D. 1:4 (0:1)
/Egštajn 88 - Adejemi 34, Čukvuemeka 51, Girasi 68, Gitens 79/
Hajdehajm - Bajer L. 0:1 (0:0)
/Buendija 90+1/
Majnc - Holštajn Kil 1:1 (0:1)
/Vajper 75 - Bernardson 34/
Lajpcig - Hofenhajm 3:1 (2:1)
/Šeško 24, Baku 43, Poulsen 84 - Bišof 11/
Verder - Ajntraht F. 2:0 (1:0)
/Burke 28, Šmid 84/
NEDELJA
Sent Pauli - Borusija M. 15.30 (AS2)
Union Berlin - Volfsburg 17.30 (AS3)
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
28.11.2025 12: 41
Počinje 12. kolo nemačkog fudbalskog prvenstva.
18.10.2025 17: 42
"Farmaceuti" slavili sa 4:3, dok su "Švabe" bile nemilosrdne protiv Volsfburga.
03.10.2025 22: 33
"Jarčevi" slavili sa 1:0 i tako stigli do trećeg trijumfa u Bundesligi.
20.09.2025 17: 30
Hofenhajm nije mogao da se odupre šampionu Nemačke 1:4 (0:1) u četvrtom kolu Bundeslige.
pre 48 minuta 13: 30
Obnova licence vrši se na svake tri godine, odnosno toliko će ova generacija trenera biti mirna, kada to učini ovog decembra. Ako je trener ne produži, ona gubi važnost istog trenutka. Pravila su jednostavna: nema validne licence – nema ni rada.
pre 1 sat 12: 59
Srpski stručnjak posle velikih neprijatnosti koje imao odlučio se za ovaj korak.
pre 1 sat 12: 29
Uprkos činjenici da je rival iz nižeg ranga, u redovima "stare dame" ne postoji ni promil opuštanja. Atmosfera u svlačionici poručuje da se sutrašnjoj utakmici prilazi kao da je finale.
pre 1 sat 12: 20
Branilac španske titule i prestonički sastav igraju jedan od najvećih derbija svog prvenstva.
Ostavite komentar