
pre 3 minuta 20: 58
Vasa i Hapoel razbili Barsu! Panteru nije bilo veče u Sofiji
Sjajna košarkaška predstava novajlije u Evroligi.
Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Real Madrida 95:72 (22:10, 24:19, 25:25, 24:18) u petom kolu Evrolige. Srpski klub je tako nakon tri trijumfa u elitnom takmičenju vezao dva poraza i sada ima skor 3-2.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Džanan Musa sa 17 poena, a pratili su ga Fakundo Kampaco sa 13, Eli Endijaj i Valter Tavers sa po 12. Sa druge strane se istakao Miloš Teodosić sa 11, dok je Nikola Kalinić dodao devet.
Crveno-beli su utakmicu otvorili poenima, ali to su takođe bili i jedini poeni u prvih pet minuta za njih. Real Madrid je u potpunosti dominirao od starta utakmice i vrlo brzo je došao do dvocifrene prednosti. Španski klub je već u prvoj deonici imao devet asistencija, a većina njih je stigla od Fakunda Kampaca.
Ekipa Janisa Sferopulosa je odlično ušla u drugu četvrtinu, serijom od osam poena, ali domaćin je imao odgovor i na to. Pre svega preko Serža Ibake i Džanana Muse koji su ponovo doneli dvocifren plus španskoj ekipi. Usledili su ponovo problemi u napadu za srpski klub, a Real je to iskoristio i otišao na 17 poena prednosti na poluvremenu.
Drugi deo igre je započet u nešto bržem ritmu. Igralo se koš za koš, ali to nikako nije odgovaralo crveno-belima koji su imali 20 poena zaostatka u tom trenutku. Klub sa Malog Kalemegdana prosto nije imao rešenja u odbrani, dok je na momente napad nije funkcionisao. Imali su gosti mini seriju krajem trećeg perioda, ali je razlika i dalje bila +17 na ulasku u poslednjih 10 minuta.
Četvrta deonica je bila sušta suprotnost u odnosu na treću. Real Madrid je kao i svaka iskusna ekipa usporio ritam kako bi što lakše zatvorili utakmicu. Održavali su konstantnu prednost od 17 ili više poena razlike, a Crvena zvezda nije uspela ozbiljnije da ugrozi rivala. Madriđani su na kraju poptno zasluženo stigli do trijumfa i to verovatno lakše nego što se očekivalo.
Evroliga, 5. kolo
SREDA
Partizan - Virtus 69:70
ČETVRTAK
Monako - Paris 80:87
Žalgiris - Makabi 78:63
Olimpija - Efes 84:96
Baskonija - Alba 80:57
Real Madrid - Crvena zvezda 95:72
PETAK
Fenerbahče - Panatinaikos 19.45
Barselona - ASVEL 20.30
Bajern - Olimpijakos 20.45
Dvorana: Vizink centar
Sudije: Difala, Perandi, Tepenije.
Real Madrid: Tavares 12, Endiaj 12, Abalde 9, Kampaco 13, Hezonja 7, Dek 10, Gonzalez 2, Gej 2, Ibaka 5, Ljulj 3, Musa 17, Rejtan-Mejs 3.
Crvena zvezda: Kalinić 9, Daum 8, Plavšić 7, Kenan 7, Miler-Mekintajer 5, Davidovac 3, Dobrić 2, Giedraitis 3, Lazić 3, Mitrović 6, Teodosić 11, Dos Santos8.
4/4: Pobeda Real Madrida
Poslednja četvrtina je bila potpuno drugačija od treće. Real Madrid je usporio igru i održavao veliku prednost koja se vrtela oko 20 poena razlike. Jasno je bilo još na startu četvrte deonice da se Crvenoj zvezdi sprema treći poraz u Evroligi ove sezone. Madridski klub je bez većih problema priveo meč kraju i zasluženo stigao do pobede.
3/4: Crveno-beli bez odgovora, "kraljevski klub" pred pobedom
Drugo poluvreme je donelo nešto brži tempo, ali ni to nije previše pomoglo Crvenoj zvezdi. Igralo se koš za koš, a to je odgovaralo ekipi Matea Ćusa koja je imala 20 poena prednosti u tom trenutku. Klub sa Malog Kalemegdana prosto nije imao rešenja u odbrani, dok je na momente napad nije funkcionisao. Imali su gosti mini seriju krajem trećeg perioda, ali je razlika i dalje bila +17 na ulasku u poslednjih 10 minuta.
2/4: Sigurnih +17 za Real na poluvremenu
Druga četvrtina je otvorena mnogo bolje kada je u pitanju ekipa Janisa Sferopulosa. Srpski klub je serijom 8:1 prišao na pet poena zaostatk,a te je Mateo Ćus reagovao tajm-autom. To su poništili Džanan Musa i Serž Ibaka vezanim poenima na drugoj strani. Ponovo su crveno-beli ušli u period "praznog hoda" u napadu. Madriđani su to iskoristili i na poluvreme otišli sa +17.
1/4: Madriđani na dvocifrenom plusu nakon 10 minuta
Iako su crveno-beli postigli prve poene, to su bili i jedini poeni u prvih pet minuta za goste. Fakundo Kampaco je od starta meča počeo da diriguje asistencijama, dok je Valter Tavares preuzeo ulogu poentera. Pred sam kraj prve deonice, domaćin je otišao i maksimalnih +12 nakon trojke Marija Hezonje. To je ujedno bila i prednos Madriđana nakon 10 minuta igre.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
27.03.2025 19: 10
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos izjavio je danas da "crveno-beli" moraju da odigraju dobro i u odbrani i u napadu ako žele da ostvare pobedu protiv Reala u narednom meču Evrolige.
23.10.2024 14: 10
Trener košarkaša Zvezde odmah će koristiti pojačanje iz Olimpijakosa.
11.05.2024 11: 14
Trej Tompkins je jedno od mnogobrojnih zvuničnih imena koja su obukla dres Crvene zvezde u prethodnom periodu, a Amerikanac se u razgovoru za TV Arena sport dotakao brojnih tema.
29.03.2024 13: 19
Srpski prvak u košarci izgubio je sve šanse za prolazak u plej-in Evrolige, ali sigurno će gledati dati sve od sebe da iznenadi branioca titule.
YouTube
pre 13min
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 1d
pre 3 minuta 20: 58
Sjajna košarkaška predstava novajlije u Evroligi.
pre 7 minuta 20: 54
Crveno-beli dočekuju italijanskog predstavnika u prvom kolu elitnog takmičenja.
pre 42 minuta 20: 19
Košarkaši Dubaija su na debiju u Evroligi lako i ubedljivo savladali Partizan rezultatom 89:76.
pre 48 minuta 20: 13
Košarkaši Dubaija su na debiju u Evroligi lako i ubedljivo savladali Partizan rezultatom 89:76.
Ostavite komentar