pre 10 minuta 12: 45
Savo Milošević o Želji: Od malih nogu simpatišem ovaj klub
Bivši trener Partizana je svestan je da se klub iz Sarajeva u ovom trenutku nalazai u teškoj situaciji.
Košarkaši Partizan Mozzartbeta večeras od 21.00 u Beogradu dočekuju Fenerbahče u okviru 25. kola Evrolige. U prvom ovosezonskom duelu Partizan je u Istanbulu slavio sa 73:72, tako da se crno-beli nadaju da će do pozitivnog ishoda doći i pred domaćom publikom.
Trener Partizana, Željko Obradović, izneo je svoja očekivanja pred meč, prilikom čega se osvrnuo na tešku situaciju u kojoj se protivnik (kao i cela Turska) nalazi:
"Prilično neobična situacija, jer su već neko vreme bez utakmica zbog svega što se desilo, nažalost. Prekinuto je prvenstvo, nisu igrali u Kupu, ni tu utakmicu Evrolige. Bilo je nekih informacija da su planirali da igraju i neke prijateljske utakmice, ali nemamo nekih infromacija više osim rezultata. Ono što je bitno da su im se vratili neki igrači. Lepa je i vest da je Nemanja Bjelica počeo da trenira sa ekipom. Što se tiče načina igre Fenerbahčea, poznato je da imaju nosioce, mogu da igraju sa različitim postavama, da igraju sa tri visoka igrača i onda ima dosta promena u odbrani. Mogu da igraju i sa niskom postavom i onda da traže rešenja u šutu za tri poena. Sve to znamo i probali smo da se pripremimo kao prvi put kada smo igrali sa njima", rekao je Obradović.
Na istu temu govorio je i košarkaš turskog tima, Melih Mahmutoglu:
"Prolazimo vrlo težak trenutak kao zemlja. Duboko u našim srcima, osećamo tugu zbog naroda koji je izgubio život posle zemljotresa koji su se nizali jedan za drugim. Sve naše molitve su za njih. U periodu smo kada je vrlo teško fokusirati se na košarku, ali shvatamo važnost nadolazećeg meča za nas. Želimo da pobedimo uz maksimalan napor", podvukao je Mahmutoglu.
Podsetimo, igrači Fenerbahčea nositi komplet crnu opremu u znak podrške svom narodu:
"Bićemo u crnom na terenu protiv Partizana. Naša srca i naše molitve su uz naš narod u regijama pogođenih zemljotresom", rečeno je iz kluba.
Partizan trenutno zauzima šesto mesto na tabeli Evrolige, a ukoliko večeras zabeleži trijumf izjednačiće se po broju pobeda sa petoplasiranim Fenerbahčeom.
Evroliga, 25. kolo:
Četvrtak
Makabi Tel Aviv - Bajern Minhen 20.05
Olimpija Milano - Panatinaikos 20.30
Real Madrid - Žalgiris 20.45
Partizan - Fenerbahče 21.00
Petak
Crvena zvezda - Alba 19.00
ASVEL - Efes 20.00
Valensija - Olimpijakos 20.30
Virtus - Baskonija 20.30
Barselona - Monako 20.45
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
25.02.2026 18: 07
Košarkaši Fenerbahčea, večeras od 18.45 časova, dočekuju Partizan u 29. kolu Evrolige.
25.02.2026 10: 00
Prvak ABA lige igra sa liderom elitnog kontinentalnog košarkaškog takmičenja.
24.02.2026 18: 50
Fenerbahče trenutno drži prvo mesto na tabeli Evrolige sa učinkom od 20 pobeda i sedam poraza, dok je Partizan zabeležio devet pobeda i 19 poraza.
23.02.2026 15: 45
Košarkaš Partizana Tonje Džekiri rekao je da je Fenerbahče šampion Evrolige, ali da njegova ekipa ide u Istanbul da se bori. Partizan u 29. kolu Evrolige u sredu, 25. februara, od 18.45 časova gostuje Fenerbahčeu, braniocu titule i trenutnom lideru takmičenja.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 16h
pre 29 minuta 12: 26
Trener Hapoela rekao je da se vraćaju u Sofiju, jer u prestonici Izraela nema uslova za održavanje utakmica.
pre 2 sata 10: 50
Kubanski centar se priključio ekipi posle pet meseci, nakon što je zadobio povredu u prvom kolu Evrolige.
pre 18 sati 18: 55
Uprava i dalje novog kluba odlučila je da okonča dan sa pozitivnim vestima.
pre 18 sati 18: 30
Iako je aktuelna takmičarska sezona i dalje u toku i tek predstoji ono najvažnije, Crvena zvezda paralelno pravi planove za narednu takmičarsku godinu. Jedno od pitanja koje se već nameće jeste status Ajzee Kenana, a prema svemu sudeći – saradnja neće biti produžena po isteku ugovora.
Ostavite komentar