pre 15 minuta 08: 21
Sledi borba za opstanak: Teniseri Srbije poraženi od Čilea u Dejvis kupu
Nije se ništa drugo i očekivalo pošto je naša selekcija bez Novaka, Međedovića i Kecmanovića otputovala u Južnu Ameriku.
ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic
Proteklo kolo Evrolige obeležili su sjajni individualni nastupi. Videli smo pregršt uzbudljivih utakmica na međunarodnoj sceni, dok je titula MVP kola (27. runde) dodeljena dvojici košarkaša - Karliku Džounsu iz Partizana i Silvanu Francisku, plejmejkeru Žalgirisa.
Obojica košarkaša odigrali su ključne uloge i pobedema svojih timova ove sedmice u Areni. Dok je Džouns blistao u trileru (86:73) protiv Baskonije, Francisko je fenomenalnom rolom sa distance (6/9) bio glavni faktor Litvanaca u pobedi (86:80) nad Crvenom zvezdom. Košarkaš Partizana ubacio je Baskoniji 21 poen, dok je Francuz postigao 25, a obojica su ostvarila indeks korisnosti - 31.
Karlik Džouns drugi put u karijeri proglašen je za MVP igrača kola Evrolige. Bio je prethodno najbolji u 22. rundi, dok je ovo priznanje košarkaš Žalgirisa poneo po prvi put.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
22.07.2024 17: 45
Crno-beli su u prilici da dobiju ozbiljnu finansijsku injekciju od tri transfera, ali se tržište sve više smanjuje za potencijalne zamene...
06.02.2026 17: 19
Slavio je Partizan veoma ubedljivo protiv Panatinaikosa u "Areni Beograd", produbivši tako agoniju grčkog tima, koja praktično traje od povrede Kendrika Nana.
06.02.2026 15: 30
Američki košarkaš tvrdi da razume ljutnju navijača Partizana.
06.02.2026 12: 00
Crno-beli ulaze u deo sezone gde će pokušati da ostvare što više evroligaških pobeda, ali će u isto vreme probati da održe nivo u Aba ligi, gde su do sada pretpreli samo jedan poraz. Međutim, u drugoj fazi regionalnog takmičenja na red dolaze mnogo teže utakmice, uključujući i dva "večita derbija".
pre 10 sati 21: 55
U trenutku kada je delovalo da je sve posloženo na parketu, u Monaku su problemi izbili tamo gde najviše bole, u finansijama. Kako prenosi "L’Ekip", kašnjenje plata pokrenulo je lanac reakcija koji je doveo ekipu na ivicu otvorenog sukoba sa upravom.
pre 20 sati 12: 25
Čelnici takmičenja saopštili su novog MVP-ja runde, koji je do svog priznanja stigao zahvaljujući sjajnoj partiji protiv Hapoela.
pre 23 sata 09: 00
samo će sudbina pokazati da li je ovo poraz koji će ih mnogo boleti kada dođe vreme da se "svedu računi" na kraju ligaškog dela sezone.
06.02.2026 22: 56
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Makabija rezultatom 83:82 (21:23, 19:26, 27:16, 15:18) u meču 27. kola Evrolige.
Ostavite komentar