pre 5 sati 23: 40
Hokejaši Kanade "petardirali" i Švajcarce na ZOI
Hokejaši Kanade posle Češke bili su ubedljivi i protiv Švajcarke. Hokejašice Švedske i SAD obezbedile plasman u polufinale ZOI.
Morali su da prograju košarkaši Partizana u Evroligi. Pobede nad Crvenom zvezdom i Olimpijakosom dobiće pravu snagu ako crno-beli večeras u Beogradu pobede Žalgiris u 13. kolu (20.30), a za dva dana i vladara Starog kontineta Panatinikos.
Jer sa dve pobede, a četiri u nizu, Partizan bi se vratio u egal trku za plej-of nikad neizvesnije i izjednačenije Evrolige. Posle Janisa Sferopulosa i Barcokasa, na crtu Željku Obradoviću izlazi bivši trener cvno-belih Andrea Trinkijeri.
Italijan je pred meč hvalio bivši klub:
"Oni su tim u naletu. Dobili su dve sjajne utakmice, igrali blizu perfekcije, ofanzivno i defanzivno, a uz to navijači podižu letvicu za bilo kog protivnika koji se pojavi u Beogradu i pokuša da igra svoju igru. Imam osećaj da mogu da budu jedan od četiri tima na Fajnal-foru, gledajući uspone i padove mnogih ekipa ove sezone".
Obradović ima problema sa lakšom povredom Ifea Lundberga, ali zna koliko je Žalgiris opasan rival.
"Nije slučajno da su tim koji je u Evroligi primio najmanje poena, svaki detalj u njihovoj pripremi utakmice je izuzetno važan. Oni su zasluženo tu gde jesu na tabeli, čak su neke utakmice koje su izgubili mogli da dobiju. Trebalo bi da vodimo računa o ritmu utakmice, kako ćemo i na koji način da igramo", rekao je Željko Obradović.
Evroliga, 13. kolo
UTORAK
Anadolu Efes - Bajern 18.30
Asvel - Real Madrid 20.00
Makabi TA - Pariz 20.05
Panatinaikos - Varselona 20.15
Baskonija - Fenerbahče 20.30
Partizan - Žalgiris 20.30
SREDA
Monako - Olimpijakos 19.00
Olimpija Milano - Crvena zvezda 20.30
Virtus Bolonja - Alba 20.45
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
10.04.2024 21: 09
Trener Žalgrisa, Andrea Trinkijeri upitan je da prokomentariše trku za poslednje mesto u plej-inu gde čak tri ekipe imaju šansu da obezbede doigravanje.
26.01.2024 09: 55
Beogradski tim domaćin litvanskoj ekipi u nastavku takmičenja za kontinentalnu titulu.
25.01.2024 16: 09
Trener Partizana, Željko Obradović govorio je za medije pred duel sa Žalgirisom i naveo šta je to što litvanski klub izdvaja po čemu su najbolji u Evropi.
06.02.2026 09: 48
Između Beograda i Atine ima 1094 kilometara, 11 sati i 10 minuta vožnje kolima, 100 minuta avionom, ove sezone i 13 kola Evrolige, a pitanje je koliko košarkaških stratega...
pre 6 sati 23: 18
Situacija je nakratko pretila da eskalira, ali su se strasti ubrzo smirile.
pre 6 sati 23: 17
Trener crno-belih ističe da je uz bolji procenat šuta njegova ekipa mogla da pobedi Real.
pre 6 sati 22: 52
Biće podneta dokumentacija za ocenu suđenja trojice arbitara, Emina Mogulkoča, Rajna Perandija i Tomasa Bisuela.
pre 6 sati 22: 43
Kapiten crno-belih u odsustvu Vanje Marinkovića rezimirao je dva različita poluvremena i poraz od Reala.
Ostavite komentar