pre 4 sata 23: 54
Iznenađenje: Nikola Jokić dobio novog saigrača
U pitanju je Tajus Džouns, doskorašnji košarkaš Dalas Maveriksa...
Još samo jedan korak, jedan trijumf u poslednja dva kola Evrolige ostali su košarakašima Partizana do zvaničnog ulaska u Top 8. Real je pao u grotlu "Arene", izbranici trenera Željka Obradovića imaju u petak od 21.00 čas u Monaku novu set-meč loptu protiv tima koji je trener Saša Obradović već uveo u plej-of.
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović smatra Monako izuzetnim timom bez obzira na ubedljivu pobedu crno-belih u Beogradu od 100:80.
"Monako je tim koji ima izuzetne pojedince, ali igraju timski. Ono što smo analizirali, to je da oni postižu prosečno 86,5 poena, ali njihova igra u tranziciji je dosta bitna. Daju dosta poena u tranziciji i u izolaciji, daju dosta poena tamo gde su posebno dominantni, a to je skok u napadu. Moramo o svemu da vodimo računa, da smanjimo te brojke, ključ je odbrana i to je suština te utakmice", rekao je Obradović na konferenciji za medije u Beogradu uoči meča sa Monakom.
Obradović je potom pohvalno govorio o treneru Monaka Saši Obradoviću.
"On radi odličan posao, čestitam mu na svemu što je uradio u karijeri, a posebno ove godine šta je uradio sa Monakom."
Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili početkom godine na svom terenu ekipu Monaka.
"Majk Džejms je izvanredan napadač, to nije ništa novo, ima mnogo poena u rukama, ali ima i Džordan Lojd i Eli Okobo, kao i ostali igrači. Mogu da izađu sa tri mala, sa visokim trojkama i četvorkama. Na poziciji pet imaju igrača koji je sposoban da igra pik en pop, ali imaju i skočnog Donta Hola, koji je sposoban da skače iz drugog plana, da lupa rampe i kontroliše reket. Ne možemo da pričamo samo o jednom igraču, Džejms je mnogo bitan igrač za njih, ali i svi ovi ostali su izuzetno bitni", zaključio je trener Partizana.
Košarkaš Partizana Danilo Anđušić je nekada igrao za Monako.
"Mnoga lepa sećanja me vežu za mesto i Monako, a i za klub. Napravili smo dobru sezonu prošle godine. Idemo sa jednim ciljem, a to je da pobedom osiguramo plasman u Top 8 Evrolige, što nam je cilj od početka sezone", rekao je Anđušić.
Monako se trenutno nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa skorom 21/11.
"Monako je jako ozbiljna ekipa, pokazali su to ove godine, obezbedili su jednu od prve četiri pozicije, što je prednost domaćeg terena u plej-ofu, dovoljno govori o njima, imaju individulace, napadački su tim. Tako da, neće biti lako, iako smo dobili sa 20 razlike, drugačije će biti tamo. Treba da budemo spremni na to i da se fokusiramo na našu igru i da odemo sa pravom energijom i ostvarimo pobedu. Raduje me i to što znamo cilj, a to je da ostvarimo pobedu kao ovde u Beogradu i da se plasiramo dalje", zaključio je Anđušić.
Partizan je trenutno sedmi na tabeli Evrolige sa 18 pobeda i 14 poraza. "Crno-belima" je potrebna jedna pobeda u naredna dva kola (Monako, Panatinaikos u Beogradu 14. aprila) za siguran plasman u Top osam Evrolige.
Evroliga, 33. kolo
Četvrtak
Crvena zvezda - Olimpijakos 19.00
Žalgiris - Makabi TA 19.00
Ferenbahče - Anadolu Efes 19.45
Valensija - Virtus Bolonja 20.30
Real Madrid - Bajern 20.45
Baskonija - Lion 21.00
Petak
Panatinaikos - Alba 20.00
Milano - Barselona 20.30
Monako - Partizan 21.00
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
31.01.2024 11: 10
Košarkaši Partizana moraju što pre da zaborave poraz od Crvene zvezde u AdmiralBet Aba lifi, je rveć od 19.00 časova gostuju mOnaku u 24. kolu Evrolige i pobeda im je potrebna za očiuvanje nade o plasmanu u plej-of.
06.12.2023 00: 10
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je večeras u Beogradu da je njegov tim verovato u pobedu protiv Monaka i zahvalio se navijačima na podršci na meču 12. kola Evrolige
04.12.2023 18: 34
Nedavni uspesi Partizana i povratak Kevina Pantera ulili su samopouzdanje u taboru crno-belih, smatra trener Monaka Saša Obradović pred duel sa šampionom AdmiralBet ABA lige.
04.12.2023 17: 46
Trener Partizana Željko Obradović izjavio je danas u Beogradu da bi njegovi košarkaši trebalo da igraju svih 40 minuta na visokom nivou ako žele da pobede Monako u 12. kolu Evrolige.
pre 9 sati 18: 55
Uprava i dalje novog kluba odlučila je da okonča dan sa pozitivnim vestima.
pre 10 sati 18: 30
Iako je aktuelna takmičarska sezona i dalje u toku i tek predstoji ono najvažnije, Crvena zvezda paralelno pravi planove za narednu takmičarsku godinu. Jedno od pitanja koje se već nameće jeste status Ajzee Kenana, a prema svemu sudeći – saradnja neće biti produžena po isteku ugovora.
pre 10 sati 17: 49
Razmena raketnih napada između Izraela i SAD sa jedne, te Irana sa druge strane, zaustavila je na neodređeno vreme i sva sportska dešavanja u Persijskom zalivu, što se takođe odrazilo i na Evroligu.
pre 12 sati 15: 41
Elajdža Hoard, brat košarkaša Makabija iz Tel Aviva Džejlena Hoarda, vodi se kao nestala osoba od 27. februara, nakon što je poslednji put viđen na aerodromu O’Hare u Čikagu.
Ostavite komentar