Tokom radova na Nou Kampu, Barselona je domaće utakmice igrala na Olimpijskom stadionu. Povratak na renovirani stadion Nou Kamp bio je planiran za avgust ove godine, ali je rok više puta pomeran.
Rukometašice Srbije se nalaze u Petoj grupi kvalifikacija za EP 2026. sa selekcijama Švedske, Litvanije i Ukrajine. Srbija će 16. oktobra u Beogradu dočekati Litvaniju, a tri dana kasnije igraće u Slovačkoj sa Ukrajinom.
Savić iza sebe ima više od 15 godina profesionalnog fudbala, tokom kojih je osvojio Premijer ligu sa Sitijem, La Ligu sa Atletikom, Ligu Evrope i Superkup Evrope, a igrao je i finale Lige šampiona.
Lundberg otkrio: Zbog Partizana je odbio Boston Seltikse
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
23.06.202419:30
GuliverIfe Lunberg, novi košarkaš Partizana, izneo je zanimljive detalje povodom svog transfera.
U poslednjih tri dana sve u Srbiji je u znaku Danske. Ne samo da će naš fudbalski nacionalni tim odlučivati o svojoj sudbini na EURO 2024 protiv reprezentacije sa Jilanda, nego je i Partizan u svoje redove doveo i najboljeg tamošnjeg košarkaša, Ifea Lundberga.
Danac se prvi put oglasio od prelaska u beogradske crno-bele i otkrio neke prilično zanimljive detalje oko svog transfera. Među njima je i činjenica da ga "parni valjak" prati već godinama, te da je tek iz trećeg puta privoleo nekadašnjeg košarkaša Virtusa u svoje redove.
"Imali su me na radaru već duže vreme. Poslednjih par godina su me nekoliko puta zvali. Ovo je bio treći put, a ispostaviće se da je treća sreća. Veoma sam uzbuđen zbog onoga što sledi, igraću za najboljeg trenera, pred najboljim navijačima, na najboljem domaćem terenu. Biće ludo", ushićeno je ispričao Lundberg.
Guliver
Ife Lundberg u dresu Virtusa iz Bolonje
Takođe, ono što ga je najviše privuklu je činjenica da mu je obećana pozicija plejmejkera - nešto slično se dogodilo i sa Daneteom Egzumom, a svi smo videli koliki je uticaj na igru imao u sistemu Željka Obradovića.
"Mnogo dobrih stvari mogu da kažem o Partizanu. Najvažnije je to što se igra crno-belih savršeno poklapa sa mojim stilom. Pratili su me već neko vreme i žele da me vide na poziciji plejmejkera, što najviše volim da igram", poručio je Lundberg.
Za kraj, istakao je jednu vrlo zanimljivu ponudu koju je imao pre Partizanove. Naime, za Lunbergove usluge bili su zainteresovani ni manje, ni više, Boston Seltiksi, aktuelni šampioni NBA lige. Ipak, svestan je bio Danac da ne bi dobijao minutažu u krcatom rosteru "prvaka sveta", tako da se odlučio da ostane u Evroligi.
"Nije mi bio težak izbor. Možda zvuči pomalo ludo, ali uopšte nisam sumnjao. Postao bih nešto što podseća na 15. čoveka u timu. Dakle, ništa sa zagarantovanim vremenom za igru ili prilikama. To me više ne zanima. Treba mi vreme na terenu", reklo je novo pojačanje crno-belih za "TV 2 Sport".
Tokom radova na Nou Kampu, Barselona je domaće utakmice igrala na Olimpijskom stadionu. Povratak na renovirani stadion Nou Kamp bio je planiran za avgust ove godine, ali je rok više puta pomeran.
Rukometašice Srbije se nalaze u Petoj grupi kvalifikacija za EP 2026. sa selekcijama Švedske, Litvanije i Ukrajine. Srbija će 16. oktobra u Beogradu dočekati Litvaniju, a tri dana kasnije igraće u Slovačkoj sa Ukrajinom.
Đoković je titulu u Šangaju osvajao četiri puta, a pohod na peti trofej počeće u petak kada se sastaje sa Marinom Čilićem. Srbin vodi 19:2 protiv Hrvata. Poslednji put su se sastali pre tri godine u Tel Avivu, kada je Novak slavio. Čilić je poslednji put dobio Đokovića još 2018. u Kvinsu.
Vladan Milojević, trebalo bi protiv Porta da izvede sledeći tim: Mateus, Seol, Učena, Veljković, Tiknizijan, Hendel, Elšnik. Milson, Duarte, Ivanić, Arnautović.
Prošle sezone bio 1:1 u međusobnim duelima, a Milano vodi 4:2 protiv Partizana gledajući okršaje iz prethodne tri sezone od kada su se crno-beli vratili u Evroligu.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
"Naši igrači, sa izuzetkom dvojice, imaju garantovane ugovore. Mislim da će ova ekipa bili daleko bolja i u nastavku ove i tokom sledeće sezone. Imamo tim sastavljen od sjajnih boraca i dobrih momaka", istakao je Mijailović.
Posle ispadanja Partizana iz Evrolige, predsednik kluba Ostoja Mijailović, gostovao je na TV Prva, gde je sumirao prve utiske po završetku takmičarske godine u elitnom kontinentalnom takmičenju.
Sledeće iskušenje za ekipu trenera Željka Obradovića je gostovanje Splitu (18.30, TV Arena 1 Premium), a iskusni stručnjak je svestan da neće biti lako ostvariti trijumf, bez obzira što je u prvom ovosezonskom meču njegov tim ubedljivo slavio 110:64.
Uprkos svemu Sferopulos je naglasio da njegova ekipa mora da popravi odbranu i donosi bolje odluke u napadu u odnosu na duel protiv Olimpije iz Milana.
Prošle sezone bio 1:1 u međusobnim duelima, a Milano vodi 4:2 protiv Partizana gledajući okršaje iz prethodne tri sezone od kada su se crno-beli vratili u Evroligu.
Posle drame u Monako, isto je viđeno i u utakmici između Asvela i Valensije, a konačnu pobedu u 1. kolu Evrolige ostvario je španski tim - 80:77 (19:18, 15:17, 26:26. 20:16).
Ostavite komentar