pre 54 minuta 00: 37
Barbarez: Ponosan sam na momke, nikad mirnije nisam vodio utakmicu
Selektor Bosne i Hercegovine umeo je da proslavi plasman na Mundijal, ali i da mirno iskomentariše utakmicu protiv Italije.
Košarkaš Partizana, Aleksa Avramović izjavio je da će igrači crno-belih ući maksimalno motivisani u meč sa Bajernom u 26. kolu Evrolige.
Tim Željka Obradovića će u četvrtak od 20.30 časova u "Štark areni" dočekati ekipu Bajerna iz Minhena.
"Dodatna motivacija nam nije potrebna, jer ćemo maksimalno motivisano izaći na duel protiv Bajerna. Imali smo četiri vezana poraza. Izgubili smo od Virtusa kada smo imali sve u svojim rukama, pogotovo nas je poraz od Splita poremetio. Znamo koliko nam znači uspeh ove sezone, tako da će duel sa Bajernom da bude izuzetno važan ka našem krajnjem cilju", izjavio je Avramović na konferenciji za medije.
"Moramo da imamo agresivnost u oba pravca, i u napadu i u odbrani. Moramo da verujemo u naš tim, bitno je samopouzdanje, da svi verujemo jedan u drugog. Ne kažem da to do sada nije bilo, ali moramo da podignemo na viši nivo", dodao je košarkaš Partizana.
Crno-beli se trenutno nalaze na 11. mestu na tabeli Evrolige sa 12 pobeda i 13 poraza.
"Prošle sezone smo sve utakmice koje su bile na klackalici dobijali, a ove godine nekako nam uvek pobede beže iz ruke. Mečevi protiv Mege i Igokee u ABA ligi... Zvezdu smo stigli i imali smo šut za pobedu... Nemam objašnjenje, nije lako... Mnogo puta smo loše ulazili u utakmicu. I onda se iscrpimo i psihički i fizički dok jurimo prednost rivala i stignemo do egala. Potrebna nam je ta energija od samog starta", istakao je Avramović.
Kapiten Partizana, Kevin Panter je izjavio da očekuje pobedu crno-belih.
"Moramo da sutra obavimo naš posao. Zapravo, nevezano za to, koja je utakmica u pitanju do kraja sezone, mi moramo da obavimo naš posao. To je pristup koji ćemo imati... Moramo da pobeđujemo u obe lige i to pod 'obavezno'. Moramo da izađemo iz situacije u kojoj smo, da steknemo samopouzdanje i da razumemo da je svaka utakmica važna ako želimo u plej-of Evrolige", naglasio je Panter.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
20.01.2026 11: 15
Zauzetost "Beogradske arene" zbog Evropskog prvenstva u vaterpolu na kojem reprezentacija Srbije ima šansu da osvoji medalju, košarkaši Partizana će "duplo kolo" Evrolige odigrati u Minhenu. Najpre ove večeri od 20.30 (TV Arena 1 Premijum) kao gosti Bajernu, a zatim u petak na istom mestu u ulozi domaćina protiv Hapoela.
19.01.2026 16: 38
Iskusni grčki plejmejker ne krije da se Partizan nalazi u periodu sa kakvim se i sam retko susretao tokom bogate karijere, ali naglašava da profesionalni odnos i borbenost ne smeju da izostanu, bez obzira na okolnosti.
05.12.2025 20: 49
Situacija oko Dvejna Vašingtona u Partizanu ulazi u najkritičniju fazu od njegovog dolaska. Kako javlja Mateo Andreani, jedan od najpoznatijih italijanskih košarkaških novinara, budućnost američkog beka u Beogradu postala je potpuno neizvesna posle burnih događaja poslednjih dana.
05.12.2025 13: 00
Partizanovi košarkaši se nisu zadržavali posle utakmice sa Bajernom. Razlog je očigledan.
pre 2 sata 23: 06
Novi bolan poraz crno-belih...
pre 3 sata 21: 43
Prema već ustaljenoj tradiciji, makar za evroligaške mečeve...
pre 7 sati 18: 18
Velike reči jednog od najtrofejnijih trenera u Evropi...
pre 7 sati 17: 50
Naime, klub je kažnjen sa 20 hiljada evra zbog incidenata na utakmicama sa Asvelom i Valensijom. Što se okršaja sa Francuzima tiče, Partizan je dobio kaznu od osam hiljada evra.
Ostavite komentar