pre 56 minuta 23: 45
Pakao u žrebu osmine finala UEFA Lige šampiona
Real može na Siti ili Sporting, a PSŽ na Barselonu ili Čelsi
Fenomenalan uspeh Crvene zvezde protiv Efesa doneo je sedmo mesto na tabeli Evrolige, posle 29 rundi takmičenja. Nema sumnje da je bilo malo strepnje u ekipi kluba sa Malog Kalemegdana, što je Moteijunas i priznao, zbog umora i gubitka hemije pri osvajanju Kupa Radivoja Koraća - koji na kraju nije negativno uticao na crveno-bele.
Samim tim, za ekipu TV Arena sport pričao je i Saša Obradović, trener Crvene zvezde.
"Zadovoljan sam pobedom. Vrlo je važno što smo slavili bez ikakve povrede. Očigledno se vidi umor od kupa, da je pola ekipe igralo, a pola ne. Falilo je neke hemije, odnosno fluidnosti u igri. Ali, mislim posle svega da je zadnja četvrtina gde igramo na visokom nivou, pogotovo u odbrani, nama donela pobedu", istakao je srpski stručnjak a zatim dodao:
"Odmor će nam dobro doći da povratimo snagu kako bi što bolje ušli u završni deo Evrolige. Postojala je i neka kletva da posle osvajanja Kupa se obično gubi, sada smo i tu matematiku razbili - dobro je, idemo kući".
Sada Crvena zvezda ima duplu pobedu nad Efesom. Izuzetno efikasnu partiju u Istanbulu na početku godine uspeli su da potvrde sjajnim pristupom u Beogradu:
"Nije isti protivnik. Nije ista ekipa. Mnogo drugačije igraju, zadavali su probleme sa svima koji su igrali. Bila je neizvesnost oko njihovog sastava za ovaj meč, što nam je poremetilo skauting. Mislim svakako da je plan dobro ispunjen", podvukao je Saša Obradović za TV Arena sport.
On se ubrzo zatim uputio ka konferenciji za medije, gde je dodatno pričao o euforiji nakon osvajanja Kupa:
"Osvojili smo, pa euforija, pa emotivna praznina i igrači koji su trenirali ovih dana bili su motivisani i međutim ponovo smo se tražili i tražili hemiju što nam je predstavljalo problem. Falilo je tečnosti u igri, snage, brzine, izgubljene lopte i ničije lopte kojie su otišle kod njih".
Za kraj se pozabavio i izuzetno efikasnim Džeredom Batlerom:
"Ni meni ponekad nije jasno kako čovek daje koševe, s kojom lakoćom. Trenirao sam stvarno jako talentovane igrače, ali ovo je praktično, na svaki mali uzorak ili mali broj pokušaja, uvek je produktivan. Nešto neverovatno, u nekim situacijama kada se čini da je psihički pao, on je tu. Onda sa druge strane je neshvatljivo da izgubi loptu kako to uradi, ali... Kad ti neke stvari ne idu baš najbolje, neka ta fantazija koju poseduje je kao i u svakom timu neobična i mnogo važna da prelomi utakmicu. On je bio taj igrča. Srećan sam i zbog njega, tokom Kupa je bilo i toplo i hladno, našli smo petorke koje će završiti utakmicu na kraju", zaključio je Saša Obradović.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
05.02.2026 15: 25
Trener košarkaša Crvene zvezde ceni rivala, ali puca od samopouzdanja uoči novog kola Evrolige.
02.02.2026 14: 46
Pred klubom sa Malog Kalemegdana je utakmica sa Hapoel Tel Avivom, zakazana za utorak od 20.00 časova u Beogradskoj areni (prenos na TV Arena 1 premium).
31.01.2026 16: 35
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović izjavio je danas pred utakmicu 17. kola ABA lige da njegova ekipa nema mnogo vremena za opravak i dodao da "crveno-beli" žele da nastave sa pobedama.
30.01.2026 22: 22
Nemaju crveno-beli vremena za odmor jer ih u nedelju u podne očekuje duel sa Megom u ABA ligi.
pre 1 sat 23: 15
Košarkaši Partizana nisu mogli bolje od 78:81 poraza na gostovanju Fenerbahčeu, ali je 29. kolo Evrolige donelo izuzetno lepe vesti - povratak Karlika Džounsa.
pre 1 sat 22: 59
Svoje utiske o ovoj partiji, za ekipu TV Arena sport, dao je i Donatas Moteijunas.
pre 1 sat 22: 45
Crno-beli nisu mogli bolje od 78:81 poraza od aktuelnog prvaka Evrolige.
pre 2 sata 22: 20
Veliki trud donosi velike stvari, a Crvene zvezda je ostvarila duplu pobedu nad turskom ekipom.
Ostavite komentar