pre 6 minuta 20: 49
(UŽIVO, FOTO/VIDEO) Crvena zvezda - PAO: Mala kriza Beograđana, ali i dalje imaju visoko vođstvo na poluvremenu!
Meč 9. kola Evrolige između Crvene zvezde i Panatinaikosa na programu je od 20 sati na Areni 1 Premium.
Starsport
Veliki ispit očekuje košarkaše Crvene zvezde večeras od 20 časova, pošto im u goste u sklopu 9. kola Evrolige, dolazi moćni Panatinaikos! Srpski tim u Beogradskoj areni juri sedmu uzastopnu pobedu na međunarodnoj sceni, a okršaj iz naše najveće dvorane možete pratiti u direktnom prenosu na Areni 1 Premium. Tekstualni prenos utakmice i kretanje rezultata, biće dostupno na našem portalu.
Ekipa sa Malog Kalemegdana nalazi se u odličnoj formi i sjajnoj seriji rezultata. Od kako je Saša Obradović preuzeo tim, crveno-beli igraju prosto neprepoznatljivo i za poraz još uvek ne znaju u Evroligi, a eventualnom pobedom nad Atinjanima, izjednačili bi rekord iz sezone 2016/2017, kada je tadašnja četa Dejana Radonjića nanizala sedam trijumfa u elitnom takmičenju.
Biće ovo ujedno još jedan veliki test za srpsku ekipu, koja se ne može pohvaliti dobrom statistikom protiv grčkog velikana. Atinjani imaju čak sedam uzastopnih pobeda u međusobnim duelima. Zvezda čeka na pobedu još od 2021. godine, a prošle sezone dva puta je ozbiljno prišla da prekine negativnu seriju, ali je u oba meča tesno poražena.
Evroliga, 9. kolo
Dvorana: Beogradska arena
Sudije: Karlos Peruđa, Jakub Zamojski, Saulius Racis
Crvena zvezda: Miler Mekintajer, Plavšić, Miljenović, Batler, Davidovac, Kalinić, Dobrić, Izundu, Motiejunas, Odželej, Moneke, Dos Santos.
Panatinaikos: Šorts, Osman, Slukas, Rogavopulos, Samodurov, Grent, Kuzeloglu, Nan, Toliopulos, Grigonis, Ernangomez, Mitoglu.
Foto: Starsport.rs
Moneke na granici velike želje i nešto jače igre (od dozvoljene).
Postigao je četiri vezana koša, a onda je napravio treći faul, nakon čega su Beograđani upali u mali kontra-ritam.
Panatinaikos je u međuvremenu režirao 12:2 seriju za vrlo kratko vreme. Postigli su Grci čak tri vezane trojke preko Nana, Osmana i Ernangomeza, i sada je sve "ponovo otvoreno".
Zvezda i dalje ima visoku prednost, ali ništa još nije završeno.
Idemo na veliki odmor - Zvezda na poluvremenu vodi 46:32.
Odličan segment za Odželeja i Dobrića. Upravo je ovaj dvojac najzaslužniji za veliku seriju srpskog tima, koji je u vrlo kratkom roku režirao 13:2 seriju.
Stekli su Beograđani maksimalnih +21, a onda je Rokavopulos ubacio (tek) drugu trojku za PAO, smanjivši razliku na 38:20.
Obradović deluje zadovoljno. Odlična je atmosfera na tribinama, Zvezda ima 71 odsto realizaciju za dva poena (15/21), dok PAO iz igre ima katstrofalnih - 7/32.
Organizacije igre grčkog tima je prilično loša. Sve se zasniva na individualnim nastupima igrača, koji, nekako, nisu pronašli svoj ritam u ovako bučnoj atmosferi.
Čak sedma izgubljena lopta Panatinaikosa, nakon čega Zvezda postiže nove poene preko Odželeja. Grci nastavljaju da srljaju, pa ne koriste još jedan napad - što kažnjava Dobrić prvom trojkom Zvezde na utakmici!
PAO na kratko prekida nalet crveno-belih, ali samo na kratko, pošto Mekintajer i Dobrić postižu nove koševe iz tranzicije.
Sjajno igra Zvezda u ovim trenucima. Vodi 13:5 u ovoj četvrtini, a ukupno ima 16 poena prednosti - 33:17.
Zadržala je Zvezda isti ritam.
Motijeunas je otvorio deonicu poenima iz igre. PAO greši u napadu, agresivna odbrana Beograđana, a onda i Davidovac postiže koš.
Srpski tim poveo je +12, samo da bi razliku smanjio Osman sa distance. Bila je to prva trojka Panatinaikosa iz 11. pokušaja.
Vođstvo Zvezde - 24:15.
Batler postiže i četvrti poen na utakmici. Vrlo je aktivan novajlija u drugoj polovini prve četvrtine. Uspeo je sada lepo da progra i Davidovca, koji donosi Beograđanima +8 na isteku deonice.
Serija Zvezde 6:1 i vođstvo od 20:12.
Srpski tim na pragu dvocifrene prednosti.
Zvezda sada sa nešto nižom petorkom na terenu.
Šorts koristi rupu u odbrani i smanjuje vođstvo Zvezde. Mekintajer je potom nepropisno zaustavljen, koji pogađa oba penala.
Beograđani su u bonusu, PAO ima još dva mala faula.
Na minut i po do kraja deonice, Zvezda vodi 16:11.
PAO i dalje bez koša za tri poena (0/8).
Crveno-beli imaju 70 odsto relizaciju za dva i vrlo su fleksibilni u reketu za sada.
Evo sada i prvih poena Batlera. Na lep način predstavio se Amerikanac srpskoj publici. Slukas je sada takođe siguran na drugoj strani, a onda se i Mekintajer upisuje na semafor.
Odlično je završio akciju polaganjem.
Vođstvo Beograđana - 14:9.
Izgubio je PAO novu loptu - čak petu, koja neće biti zavedena u zvaničnoj statistici. Batler je odigrao sjajnu odbranu, a onda je perfektnim ale-jupom spojio Izundua sa košem!
Fenomenalno zakucavanje Zvezdinog centra!
Slukas je potom fauliran na drugoj strani i oba puta je bio siguran sa penala.
Vođstvo Zvezde - 10:7.
PAO nikako da pronađe svoj ritam. Nervozno je grčki velikan ušao u meč, čemu svedoči prilično skromna statistika iz igre - 1/8.
Panatianikos ima čak 0/6 za tri poena, s tim da Zvezda kuburi na defanzivnom skoku, gde su Atinjani uhvatili čak četiri ofanzivne lopte. Beogradski sastav mora na tome da povede računa.
Srpski tim vodi 8:4, Motijuenas je najefikasniji sa četiri poena.
Osman postiže prve poene na utakmici. Motijeunas uzvraća na drugoj strani, a onda Kendrik Nan gubi dve lopte u nizu. Slab početak za najboljeg košarkaša Panatinaikosa, koji sada pravi faul u napadu. To koriste Beograđani - vode 6:2, posle poena Monekea i Motijeunasa.
Bolji start srpskog tima.
Počela je utakmica u Areni!
Zvezda je otvorila utakmicu sa ovom petorkom:
Miljenović, Kalinić, Moneke, Motijeunas i Mekintajer.
Foto: TV Arena sport
"Ovo će biti dobar izazov. Sigurno će biti i korekcija u izmenama tokom same utakmice. Trebamo da odreagujemo sa malim petorkama, jer će Panatinaikos imati brzinu i otvoren teren. Ali, moramo da pronađeno način da se prilagodimo. PAO je atipičan protivnik i težak tim za skauting", rekao je trener Crvene zvezde Saša Obradović.
"Crvena zvezda je veoma dobar tim i trenutno je u odličnoj formi. Od dolaska trenera Saše Obradovića igraju izuzetno dobro i ostvarili su važne pobede koje su ih dovele na vrh tabele. Što se nas tiče, suočavamo se sa nekoliko problema na poziciji centra. U svakom slučaju, borićemo se za pobedu na teškom terenu", rekao je trener Panatinaikosa Ergin Ataman.
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 9. kola Evrolige između Crvene zvezde i Panatinakosa.
Meč je na programu od 20 časova uz direktan prenos na našem Premium 1 kanalu.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
16.10.2025 20: 26
"Delije" moraju da menjaju planove u prvoj nedelji sledećeg meseca.
11.04.2025 23: 25
Košarkaši Zvezde bili su nadomak trijumfa na gostovanju Panatinaikosu, ali su u produžetku porazeni rezultatom 111:104.
11.04.2025 22: 29
Košarkaši Crvene zvezde su bili nadomak pobede, ali je u produžecima Panatinaikos slavio rezultatom 111:104 (23:26, 24:23, 30:28, 19:19, 15:8) u 34. kolu Evrolige.
11.04.2025 09: 22
Košarkaši Crvene zvezde gostovaće večeras od 20.15 časova (TV Arena 1 Premium) Panatinaikosu u poslednjem, 34. kolu, Evrolige.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
pre 3 sata 17: 54
Evroliga se vraća u Sarajevo posle skoro pola veka, ali pod drugačijim uslovima nego što je očekivano...
pre 5 sati 15: 05
Paulius Motiejunas je izjavio da je prestonica Izraela bezbedna.
pre 11 sati 09: 50
Crveno-beli nemaju vremena za lamentiranje nad kiksom u regionalnom takmičenju, jer žele da izjednae klupski rekord u Evroligi.
04.11.2025 17: 28
Nastavlja se saradnja grčkog košarkaša i Dimitrisa Janokopulosa...
Ostavite komentar