
pre 3 sata 23: 39
Kodi Miler-Mekintajer nakon poraza od Olimpije: Ofanzivno možemo da se borimo sa svakim, ali odbrana dobija utakmice
Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare trijumf na otvaranju 26. izdanja Evrolige.
Trener košarkaša Crvene zvezde, Janis Sferopulos rekao je posle pobede nad ekipom Efesa (97:83) da je odbrana njegovog tima u drugom poluvremenu napravila razliku.
Grčki stručnjak je posebno istakao učinak kapitena Branka Lazića, te Stefana lazarevića i Jaga Dos Santosa, koji su po njegovom mišljenju bili odlični.
"Velika pobeda, veoma važna, protiv jakog i kvalitetnog rivala. Ekipa je odreagovala odlično posle prošlonedeljnog poraza od Olimpije, videla se ogromna želja da se ostvari pobeda. Odigrali smo veoma dobro ofanzivno tokom celog meča, a ono što je prelomilo je odlična odbrana koju smo odigrali u drugom poluvremenu. Skoro da smo isti broj poena primili u drugoj četvrtini i drugom poluvremenu", rekao je Sferopulos i dodao:
"Čestitam Laziću i Lazareviću koji su odigrali odličnu odbranu na Larkinu. Odličan je u odbrani bio i Jago".
Šef stručnog štaba crveno-belih se osvrnuo i na odličnu podršku sa tribina, gde je večeras bilo 18.290 navijača.
"Hvala našim navijačima, ponovo su nas fenomenalno bodrili, a mi ćemo nastaviti da se borimo za njih na svakoj utakmici, i kod kuće i na strani. Navijači su me odlično prihvatili i to mnogo znači i meni i mojim saradnicima", dodao je Sferopulos.
Na kraju je Sferopulos rekao da se Adam Hanga polako oporavlja od povrede kolena, ali da i dalje trenira pojedinačno i da će se uskoro priključiti ekipnim treninzima, kad bude potpuno spreman.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
29.09.2025 13: 30
Vreme je za Evroligu!
26.08.2025 17: 15
Došlo je vreme da se zagreju motori za start nove sezone.
01.08.2025 22: 30
Među pojačanjima Crvene zvezde ovog leta našao se i bivši košarkaš Efesa, Džordan Nvora. Momak koji ima solidno NBA iskustvo (oko četiri godine) nije se najbolje snašao u debitantskoj evroligaškoj sezoni, a sada će pokušati da popravi utisak na Malom Kalemegdanu.
08.07.2025 13: 20
Nigerijski centar potpisao je ugovor sa crveno-belima kao jedno od najvećih pojačanja letnjeg prelaznog roka.
pre 3 sata 23: 39
Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare trijumf na otvaranju 26. izdanja Evrolige.
pre 4 sata 23: 15
Tim iz Bolonje bio bolji od "kraljevskog kluba" sa 74:68.
pre 4 sata 22: 56
U narednih 24 sata očekuju se da će situacija oko Kubanca biti mnogo jasnija.
pre 4 sata 22: 35
Lučić i Jović nedovoljni Bavarcima za izneađenje u "OAKA" areni.
Ostavite komentar