Srpski košarkaš i član Denvera Nikola Jokić proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) meseca Zapadne koferencije u NBA ligi, saopšteno je večeras na sajtu takmičenja. Kako se navodi, nagrada je MVP je za oktobar i novembar.
Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su ekipu Borusije Dortmund na gostovanju rezultatom 0:1 (0:1) , i tom pobedom izborili plasman u četvrtfinale Kupa Nemačke.
Vučević utučen ispadanjem sa Eurobasketa: Mnogo grešaka u odbrani... Sami smo krivi
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
03.09.202516:27
FIBANikola Vučević - kapiten Crne Gore
Podbacili su košarkaši Crne Gore na poslednjoj utakmici grupne faze Evropskog prvenstva. Pretrpeli su poraz od Velike Britanije(89:83) i tako ostali bez matematičke šanse za prolaz dalje.
Nije pomogao ni 31 poen Nikole Vučevića, koji je dao sve od sebe da odvede svoju reprezentaciju u plej-of. Ipak, na kraju će pognute glave napustiti Finsku.
"Bilo je problematičnih situacija oko suđenja, ali sami smo krivi. Mnogo grešaka smo napravili, pogotovo u odbrani. Oni su igrali sjajno, pogotovo Nelson i Jeboa, ali smo im dosta toga i dozvolili. Za ovakav meč previše. Nismo imali fokus, iako smo se borili. Nismo uspeli da prelomimo meč", izjavio je Vučević za TVCG.
Ovo je bio poslednji meč Vučevića u dresu reprezentacije Crne Gore.
"Hvala svima koji su bili uz mene, tu sam od kadetskog uzrasta. Hvala saigračima, bilo je lepo druženje i van terena, to ostaje zauvek. Bilo je i lepih momenata na SP", zaključio je Vučević.
Crna Gora i Velika Britanija su takmičenje završile sa skorom 1-4, a u osminu finala Eurobasketa se plasirala Švedska.
Srpski košarkaš i član Denvera Nikola Jokić proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) meseca Zapadne koferencije u NBA ligi, saopšteno je večeras na sajtu takmičenja. Kako se navodi, nagrada je MVP je za oktobar i novembar.
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
I danas, kada je osvajač poznat, a takmičenje uveliko završeno, u Srbiji se i dalje priča o istorijskom sramu i ispadanju od Finske u osmini finala Eurobasketa 2025.
Nakon Rokasa Jokubaitisa koji se povredio protiv Finske i to u trenutku kada je imao 16 poena i devet asistencija, sada je povredu doživeo Margiris Normantas.
Ostavite komentar