CSKA Moskva
Košarka
22.09.2022. • 17:48

MOSKOVLJANI UPISALI PRVU POBEDU U VTB KUPU: Uniks bez rešenja za Milutinova i CSKA

CSKA Moskva
(Guliver/Imago Sports)
Od 19 časova Partizan igra protiv Lokomotive Kubanj (Arena 2 Premium)

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su Uniks 76:71 (17:17, 20:11, 27:22, 12:21) u premijernoj utakmici VTB Kupa.

Moskovljani su nakon izjednačene prve četvrtine preuzeli kontrolu nad utakmicom i do kraja vodili glavnu priču na terenu.

Ključne su bile druga i treća deonica, posle kojih su "armejci" stekli +14 na ulasku u poslednjih 10 minuta.

Uniks je imao svoje šanse u finišu, kada su zahvaljujući čvrstoj odbrani i efikasnoj igri na drugoj strani terena, prišli na pet poena zaostatka na dva minuta do kraja (72:67). Međutim do preokreta nije došlo.

Nikola Milutinov postigao je 13 poena uz šest skokova za CSKA, a njegov saigrač i bivši član Crvene zvezde Dejan Davidovac imao je šest uhvaćenih lopti i tri poena. U taboru Uniksa najefikasniji bio je Rejnolds sa 20 poena.

Danas se igra još jedna utakmica u VTB Kupu. Od 19 časova Partizan će se sastati sa Lokomotivom Kubanj, a taj duel možete pratiti u direktnom prenosu na TV Arena 2 Premium.