(VIDEO) POBEDA PARTIZANA NAD ZADROM: Dobar početak za crno-bele

Žoc
(MN Press)
Prva pobeda u AdmiralBet ABA ligi za Željka Obradovića

Košarkaši Partizana uspešno su počeli novu sezonu u AdmiralBet ABA ligi, pošto su u gostima savladali Zadar 78:73 (21:21, 21:13, 18:20, 18:19)

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak Dušana Dude Ivkovića, koji je nedavno preminuo u Beogradu.

PARTIZAN I ZADAR ODALI POČAST DUŠANU DUDI IVKOVIĆU / 27.09.2021.

U prvoj četvrtini viđena je velika borba obe ekipe i prava rezultatska klackalica. Gosti su zahvaljujući raspoloženom Panteru, uspeli da se uspostave svoj ritam, ali se nije dugo čekao na odgovor Zadrana, koji su uz pomoć odličnog šuta sa distance držali priključak na meču.

Dobrom odbranom u drugoj četvrtini Partizan je naterao Zadar na 12 izgubljenih lopti, što je crno-belima donelo prvu osetniju prednost od 11 razlike, da bi u finišu prvog poluvremena domaćin smanjio na osam pri rezultatu 42:34.

ZAKUCAVANJE UROŠA TRIFUNOVIĆA: Sjajan potez košarkaša Partizana / 27.09.2021.

Usledio je dobar period za Zadrane, koji su sa tri vezane trojke istopili vođstvo Beograđana i požrtvovanom igrom u skoku najavili dramu pred početak poslednje četvrtine.

U odlučujučem delu meča igrao se poen za poenom, a klučnu ulogu odigrao je Dalas Mur, koji je sa 10 poena postigao više od polovinu koševa za beogradsku ekipu i tako doneo i prvu zvaničnu pobedu Željku Obradoviću na klupi Partizana.

ZEK LEDEJ POENTIRA IZ PADA: Odličan pogodak Amerikanca / 27.09.2021.

ZADAR: Karter 8 (6sk), Heris 2, Paponja, JOrdano 15, BRala, VUković 16 7sk), Bursać 8, Juanković 1, Buljan, Drežnjak 7, Mavra 5 (5as), Luković 11 (4sk)

PARTIZAN: Panter 14, Ledej 10 (10sk), Zagorac 8, Avramović 11, Koprivica, Dangubić 2, Smailagić 5, Miletić, Mur 14, Glas, Trifunović 11, Madar 3