FIORENTINA NADIGRALA TVENTE: Vest Hem proradio protiv Viborga

Vest Hem
Tanjug/(Nigel French/PA via AP)
Tim iz Londona stigao do prve pobede u sezoni

U prvom meču plej-ofa Lige konferencija, Fiorentina je savladala Tvente rezultatom 2:1. U timu iz Firence u prvih 11 bili su Nikola Milenković i Matija Nastasić, dok su Luka Jović i Aleksa Terzić bili na klupi za rezerve. Jović je šansu dobio od 70. minuta umesto Kabrala.

Već posle 60 sekundi Fiorentina je povela, Biragi je idealno centrirao sa leve strane, u petercu je skočio Gonzales i glavom poslao loptu u suprotan ugao.

Prednost domaćina duplirana je nakon pola sata igre, Artur Kabral se upisao u strelce - 2:0. Rezultatsku neizvesnot doneo je Vaclav Černi u 64. minutu.

Fudbaleri Vest Hema su u Premijer ligi startovali sa dva poraza i bez postignutog gola, u meču protiv Viborga pobedili su rezultatom 3:1.

Tim iz Londona se pogotku radovao prvi put u sezoni u 23. minutu, Đanluka Skamaka, pojačanje u prlaznom roku iz Sasuola postigao je prvenac u nom klubu.

Džerod Bouen je udarcem sa 20 metara po zemlji povisio na 2:0. Gosti su preko Bondea smanjili na 2:1, u 79. minutu uzvartio je domaćin. Benrama je prošao po levoj strani i proigrao Antonija u petercu koji je poslao loptu u mrežu za 3:1.