ŠESTA POBEDA UDINEZEA U NIZU: Beto i Bijol rastužili Veronu

Beto
Tanjug/(Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)
Tim za koji igra Darko Lazović vodio je do 75. minuta

Fudbaleri Udinezea nastavili su sa sjajnim partijama, u 8. kolu Serije A slavili su na gostovanju Veroni rezultatom 2:1, bio je to njihov šesti trijumf u nizu.

Domaćin je poveo u 23. minutu efektnim pogotkom Džoša Doiga koji je u kazenom prostoru volej udarcem iskosa smestio loptu u suprotan ugao. U Do kraja meča gosti su preokrenuli rezultat, u 3. minutu nadoknade nakon centaršuta Lazara Samardžića iz slobodnog udarca sa leve strane, u petercu domaćina visoko je skočio Slovenac jaka Bijol i udarcem glavom smestio loptu u mrežu za konačnih 2:1.

U otvorenoj utakmici ređale su se šanse na obe strane, ali je do 75. minuta samo majstorija Doiga iz 23. minuta našla put do mreže.

Beto, najbloji strealc Udinezea, iskoristio je idelano proigravanje Delafeua. Primio je loptu u šesnestercu domaćina i udarcem po zemlji izjednačio na 1:1.

Verona je ostala na jednoj pobedi  u osam odigranih kola, a posle dva vezana poraza u gostima, nastavila je u istom ritmu i kao domaćin, trenutno se nalazi u zoni ispadanja.

.

U ekipi domaćina u startnoj postavi bio je i reprezentativac Srbije Darko Lazović koji je zamenjen u 73. minutu.