IZNENAĐENJA U PRVOM KOLU: Trijumf Bornmuta i veliki preokret Lidsa

Bornmut
Tanjug/Andrew Matthews/PA via AP
Prosečno tri gola na meču postizana su na utakmicama sa terminom od 16 časova

Mnoštvo golova i uzbudljivih duela gledamo već u prvom kolu Premijer lige. Mitrović je dva puta bio strelac protiv Liverpula, Totenhem je demolirao Sautempton, a danas nas još očekuje i duel Evertona i Čelsija.

Možda su mečevi Bornmut - Aston Vila i Lids - Vulverhempton u senci pomenutih događaja, ali nisu bili ništa manje interesantni.

Na prvom pomenutom videli smo ubedljiv, a možda čak i iznenađujući, trijumf ekipe koja se vratila u elitni rang.

Izabranici Skota Parkera su do vođstva došli već u drugom minutu, što je najbrži gol prvog kola, bar za sada. Nakon jednog odbitka posle kornera, na loptu je natrčao Džeferson Lerma i bez mnogo problema zatresao mrežu protivnika.

Gosti jesu napadali, ali nikako nisu mogli do izjednačenja. Toliko napada otvorilo je prostor ''Trešnjicama'' koje su vođstvo udvostručile u 80. minutu, kada je Lojd Keli uposlio Kifera Mura, a ovaj pogodio za konačnih 2:0.

PREMIER LEAGUE (1. KOLO): Bornmut - Aston Vila 2:0 / 06.08.2022.

Ništa manje interesantno nije bilo ni u Lidsu, gde je domaćin posle preokreta slavio nad Vulverhemptonom rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 6. minutu i delovalo je da će rutinski doći do tri boda, ali nije bilo tako. Pedro Neto je sa levog boka poslao loptu ka Hvangu, koji ju je spustio Danijelu Podenseu, a ovaj je odličnim šutom poslao u mrežu.

Na izjednačenje se čekalo nepunih 15 minuta i to posle katastrofalnih poteza odbrane Vulfsa. Ait Nuri je izgubio loptu u svom šesnaestercu, a ona je došla do Rodriga Morena. Španac je šutirao slabijom, desnom, nogom, ali je Žoze Sa očajno reagovao i lopta mu je prošla ispod ruke.

Nuri je učestvovao i kod drugog gola Lidsa, pošto je pogodak zvanično pripisan njemu. Patrik Bamford je ubacio loptu ka debitantu, Brendonu Aronsenu, ali je loptom igrao defanzivac Vulfsa i zatresao sopstvenu mrežu te su sva tri boda ostala na ''Elan Roudu''.

PREMIER LEAGUE (1. KOLO): Lids - Vulverhempton 2:1 / 06.08.2022.