14.05.2022. • 20:40

NOVI TROFEJ ZA KLOPA: Liverpul osvajač FA kupa

Tanjug/AP Photo/Laszlo Balogh
Jirgen Klop je osvojio još jedan trofej sa Liverpulom, prvi u FA Kupu

Fudbaleri Liverpula osvojili su FA kup, pošto su večeras u finalu na Vembliju savladali Čelsi nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 6:5. U regularnom delu i nakon produžetaka golova nije bilo.

Bila je to praktično repriza finala Liga kupa, kada je Liverpul slavio protiv Čelsija, takođe na penale 11:10, posle 120 minuta bez golova.

Liverpul je osvojio osmi trofej FA kupa u istoriji,ali je za brigu činjenica da je najbolji igrač "Redsa" Mo Salah zbog povrede napustio igru u 33. minutu, a štoper Van Dajk u 90. minutu.

U regularnih 90 minuta četa Jirgena Klopa imala je bolje šanse, Luis Dijaz i Diogo Žota su iz povoljnih situacija pogodili stativu.

U penal seriji šut sa 11 metar su promašili Maunt i Aspilikueta, dok je Mane bio neprecizan u timu Liverpula. Odlučujući pogodak iz jedanaesterca postigao Kostas Cimikas.