Otvori pretragu
Otvori navigaciju
Otvori navigaciju
arenasport1
Na programu od 15:00
Crvena zvezda - Braga
arenasport2
Na programu od 16:00
LING LONG SUPERLIGA
arenasport3
Na programu od 16:00
Spezia - Juventus
arenasport4
Na programu od 14:30
QPR - Everton
Otvori pretragu
Mirko
Fudbal
14.07.2021. • 22:46

ONI ZVEZDU ČEKAJU NA ŽREBU ZA LIGU ŠAMPIONA: Crveno-beli misle na Kairat, ali i na ovih ŠEST parova!

Mirko
MN Press
Crveno-beli će dobiti narednog mogućeg rivala među ovih 12 timova!

Gotova je prva runda kvalifikacija za Ligu šampiona, a Crvena zvezda je saznala protiv koga će igrati na startu borbe za plasman u elitno takmičenje.

Od sledeće nedelje, kada kreće u evro-sezonu, crveno-beli zaigraće u dvomeču protiv Kairata. Kazahstanski prvak je stari Zvezdin dužnik, a taj dvomeč druge runde zakazan je nakon što je Makabi Haifa pao u Almatiju.

S obzirom na to da je Zvezda sigurni nosilac i u trećoj rundi (naravno, pod uslovom da se ne dogodi neprijatno iznenađenje i da opravda ulogu favorita), crveno-bele bi na sledećoj stepenici mogao da sačeka pobednik jednog od ovih šest (nepovlašćenih) parova!

Legija (Poljska) – Flora Talin (Estonija)
Alaškert (Jermenija) - Šerif (Moldavija)
Linkoln (Gibraltar) – Kluž (Rumunija)
Malme (Švedska) – Helsinki (Finska)
Ferencvaroš (Mađarska) – Žalgiris (Litvanija)
Mura (Slovenija) – Ludogorec (Bugarska)

Podsetimo na to da ove sezone timovi koji ispadaju iz kvalifikacija za Ligu šampiona od sledeće runde odlaze u kvalifikacije za Ligu Evrope, a ako i odatle ispadnu idu u borbu za Ligu konferencije.

Tako je Borac iz Banjaluke bolno ispao protiv Kluža, primljenim golom u 118. minutu i zato se preselio u 2. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija. Od sledeće, druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona, timovi ispadaju u borbu za Ligu Evrope.

Ovako je protekla uvodna runda kvalifikacija za LŠ.

Rezultati 1. kola kvalifikacija:

Kairat - Makabi Haifa 2:0 (prvi meč 1:1)
Alaškert - Konahs Kij 1:0 (2:2)
Nefči - Dinamo Tbilisi 2:1 (2:1)
Legija - Bodo Glimt 2:0 (3:2)

Odigrano u utorak

Hibernijans - Flora 0:3 (prvi meč 0:2)
Linkoln - Fola 5:0 (2:2)
Riga - Malme 1:1 (0:1)
Šerif - Teuta 1:0 (4:0)
Borac Banjaluka - Kluž 2:1 (1:3)
Mura - Škendija 2:0 (1:0)
Priština - Ferencvaroš 1:3 (0:3)
Budućnost - Helsinki 0:4 (1:3)
Linfild - Žalgiris 1:2 (1:3)
Šamrok - Slovan 2:1 (0:2)
Šahtjhor Soligorsk - Ludogorec 0:1 (0:2)
Valur - Dinamo Zagreb 0:2 (2:3)

 

Poslednje vesti

Poslednji video snimci