LIGA KUP ENGLESKE: Junajted ispao u trećem kolu, Arsenal i Lester uspešni

Lancini
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Crveni đavoli završili učešće u Liga kupu

Mančester junajted je eliminisan u trećem kolu Liga kupa Engleske pošto je poražen od Vest Hem junajteda 0:1 (0:1). Čekićari su se tako osvetili Crvenim đavolima za poraz u Premijer ligi u nedelju u Londonu.

Oba trenera izvela su potpuno različite sastave u odnosu na nedeljni meč, a duel je rešio Manuel Lancini golom već u devetom minutu posle sjajnog prodora Rajana Frederiksa.

U nastavku smo glavnom gledali totalnu ofanzivu Mančester junajteda, ali bez rezultata. Šanse su imali Mata, Lingard, Sančo i Grinvud, ukupno je Junajted imao čak 27 šuteva, ali nijedna lopta nije ušla u mrežu.

Arsenal je eliminisao trećeligaša Vimbldon rezultatom 3:0 (1:0) i prošao u narednu rundu. Tobdžije su povele golom Lakazeta iz penala već u 11. minutu. U drugom delu strelci su bili Emil Smit Rou u 77. i Edi Nketija šest minuta kasnije.

Lester je uspeo da savlada Milvol u gostima rezultatom 2:0 (0:0). Član Čempionšipa je punih 50 minuta bio egal sa rivalom. Strelci su bili Ademola Lukman u 50. i Keleči Ihenačo u 88. minutu meča.