Tondela - Farmalicao
Manchester City - Leipzig
Viljareal
26.05.2021. • 23:57

(VIDEO) VILJAREAL JE OSVAJAČ LIGE EVROPE: Penali odlučili pobednika, De Hea tragičar

Viljareal
Kakva drama u Gdanjsku

Viljareal je u finalu Lige Evrope slavio protiv Mančester junajteda posle boljeg izođenja penala.

Kakav fudbalski spektakl, kakva fudbalska bajka pa pamćenje, kakvo veče!

Viljareal, klub iz malenog mesta od jedva 50.000 stanovnika osvojio je Ligu Evrope! Pobedili su veliki Mančester junajted posle boljeg izvođenja penala - bilo je 12:11 u seriji!

VILJAREAL - MANČESTER JUNAJTED 1:1 (0:1) - 12:11 posle penala
/Moreno 29; Kavani 55/

Arena sport
FINALE LIGE EVROPE: Viljareal - Mančester junajted 1:1, penalima 12:11 / 26.05.2021.

Prvi gol postigao je Đerar Moreno u 29. minutu meča, kada je posle sjajne ubačene lopta Danija Pareha, sjajno reagovao i savladao nemoćnog De Heu. Tim iz Mančestera je do izjednačenja došao u 55. minutu, kada se posle šuta Rašforda lopta ''izodbijala'' u šesnaestercu, gde je najbolje reagovao iskusni Urugvajac, Edinson Kavani i sa pet metara poslao loptu u mrežu Heronima Ruljija.

U meču za pamćenje videli smo istoriju, Viljareal je postao najmanje mesto koje je ikada imali pobednika evropskog takmičenja. Gradić u blizini Valensije je dobio svoje heroje, David je pobedio Golijata i još jednom smo videli koliko je besmislena ideja zatvorene Superlige bogatih.

Posle nerešenog rezultata u regularnom delu i produžetaka bez golova, došlo je do penal završnice. Bacanjem novčića je odlučeno da Španci prvi šutiraju, pa je sjajnu seriju jedanaesteraca otvorio Đerar Moreno i pogodio. Šutiralo je svih 11 igrača obe ekipe i prvi promašaj desio se tek prvi 22. udarcu, kada je Davidu De Hei, kolega Heronimo Rulji pročitao stranu i načinio ga tragičarem.

Meč je igran u Gdanjsku pred 9.500 ljudi iz obe zemlje.

VILJAREAL: Rulji - Fojt (od 88' Gaspar), Albiol, Tores, Alfonso Pedrasa (od 88' A. Moreno) - Pareho, Kapu (od 120' Raba), Trigeros (od 78' Gomez) - Đ. Moreno, Baka (od 60' Kokelan), Pino (od 78' Alkaser).

MANČESTER JUNAJTED: De Hea - Van-Bisaka (od 120' Mata), Lindelof, Baji (od 115' Tuanzebe), Šo – Pogba (od 117' Džejms), Mektomini (od 120' Teles) - Grinvud (od 100' Fred), Fernandes, Rašford – Kavani.

(foto: gettyimages/Michael Sohn - pool)