Janis Hadži je nova zvezda! Žota potvrdio klasu, a Lakazet rastužio Pirej

Guliver/Getty Images/Ian MacNicol
Mladi Rumun, pod budnim okom slavnog oca, kreirao veliki preokret.

Stiven Džerard može da odahne!

Pred eliminacijom iz Lige Evrope bio je njegov Glazgov Rendžers, ali je na krilima 21-godišnjeg Janisa Hadžija, koji je ove zime stigao iz Genka, preokrenuo i savladao Bragu 3:2, za mnogo bolju situaciju u revanšu 27. februara nego što se činilo do 67. minuta.

Gosti su igrali sjajno do tog trenutka, tek u par navrata dozvolili domaćim fudbalerima da zaprete, ali lep šut mladog Rumuna, sina slavnog Georgija Hadžija, iskosa sa leve strane u bliži ugao, probudio je glasne Škote, a huk sa tribina kao da je uplašio goste iz Portugala.

Umeli su to da iskoriste uporni izabranici "Stivija Džija" i preokretom zadržali šansu da se nađu u osmini finala.

Braga je do večeras bila u seriji 13 utakmica bez poraza u Evropi (devet pobeda i četiri remija), a pobedili su na svih pet gostovanja u Ligi Evrope ove sezone. Ti podaci samo dodatno daju na značaju Rendžersovom preokretu.

Bila je ovo verovatno najbolja utakmica u terminu od 21.00, mada daleko od toga da je na drugim stadionima nedostajalo uzbuđenja.

Možda je, ipak, podbacio derbi u Atini, pošto su Olimpijakos i Arsenal odigrali dosta čvrstu utakmicu, u kojoj su gosti uspeli da dođu do pobede golom Aleksandera Lakazeta u 81. minutu.

Od tada je na terenu postojao samo jedan tim, pa crveno-beli iz Pireja - kada se sve sabere, mogu biti zadovoljni samo minimalnim porazom.

Iako je njegov saigrač Diogo Žota postigao het-trik u pobedi Vulverhemptona protiv Espanjola (4:0), nagradu za potez utakmice zaslužio je Ruben Neves za pogodak kojim su Vulvsi došli do 2:0. Prijem na grudi, a onda "bomba" sa dvadesetak metara:

Roma je rutinski odradila posao protiv Genta, mada su se navijači "vučice" verovatno nadali i ubedljivijoj pobedi od 1:0. Gol odluke postigao je Karles Perez u 13. minutu na odlično dodavanje Edina Džeka kroz sredinu gostujuće odbrane.

Kapiten srpske reprezentacije, Aleksandar Kolarov, odigrao je ceo meč za Rimljane.

Srpska kolonija iz redova APOEL-a (Uroš Matić igrao ceo meč, Andrija Pavlović do 56. minuta, Vujadin Savić pauzirao zbog kartona) nije uspela da iznenadi favorizovani Bazel, koji je slavio 3:0 na Kipru i revanš učinio samo pukom formalnošću.

Austrijski LASK je pokazao da se nalazi u odličnoj formi, pošto je posle preuzimanja prve pozicije u nacionalnom prvenstvu od godinama dominantnog Salcburga, uspeo da dođe do povoljnog rezultata u Alkmvaru. Vodili su gosti do pred kraj, ali je AZ uspeo da izjednači na 1:1 iz penala u 86. minutu.

Pobede pred revanš, ali upozoravajuće, ostvarili su Bajer Leverkuzen protiv Porta i Volfsburg protiv Malmea, koji su kod kuće pobedili identičnih 2:1.