HAJDUK JE USPEO: Splićani eliminasali Vitoriju Gimaraes

Hajduk
TV Arena Screenshot
U plej-ofu ih očekuje dvomeč sa Viljareal

Hajduk iz Splita je uprkos porazu od 1:0 u Portugali, prošao u nrednu fazu kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto je u prvom meču na ''Poljudu'' slavio sa 3:1.

Delovalo je da će gostima biti jako teško da zadrže prednost iz prvog meča, pošto su domaći poveli već u petom minutu. Ogava je pronašao Andersona Silvu, koji se na ivici šesnaesterca okrenuo i odličnim udarcem savladao Lovrea Kalinića.

Ipak, Hajduk je vrlo brzo došao sebi i nije dozvoljavao rivali da stvara šanse. Najbolju šansu u prvom poluvremenu, ali i na meču, za Splićane imao je David Čolina, kada je istrčao pred golmana Vitorije i vrlo atraktivno ga prebacio, ali je lopta završila malo preko prečke.

Čitav duel bio je pun oštrih startova i udaraca, te bi bilo pravo čudo da se završio bez crvenog kartona. Igrao se 77. minut kada je Tiago Silva zbog zakasnelog starta nad Filipom Krovinovićem zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, ali jeste nakon meča, kada je usledilo veliko koškanje na sredini terena u kome su učestvovali i igrači i stručni štabovi.

U plej-ofu ih očekuje duel sa Viljarealom.