BLEKBURN UBEDLJIV U EFL KUPU: Šefild Venzdej otpisao Sanderlend

Blekburn
(Guliver/Imago Sports)
Lider Čempionšipa upisao je trijumf protiv Hartlpula rezultatom 4:0

U prvom kolu Liga kupa Engleske, Šefild Venzdej je na Hilsbrou upisao pobedu protiv Sanderlenda od 2:0 i plasirao se u narednu rundu.

Prvi udarac ka golu na meču završio je u mreži, uputio ga je vezni igrač Šefilda Denis Adeniran u 16. minutu i atraktivno, šutem sa 25 metara, matirao golmana gostiju.

Pet minuta kasnije domaćin je imao još dve prilike, Gregori je izblokiran u petercu, a potom je udarac glavom Henegana završio pored stative.

U 56. minutu golman Sanderlenda Aleks Bas loše je ispucao loptu iz kaznenog prostora, ona je došla do Adenirana, usledio je idealan centaršut sa desne strane na drugu stativu, Sil Sou je sjajno reagovao i pogotkom završio akciju za konačnih 2:0.

Blekburn, lider Čempionšipa, nastavio je da pobeđuje, u duelu sa Hartlpulom slavio je rezultatom 4:0.

Skot Vorton je doneo vođsto domaćinu, a odmah na početku drugog dela Bredli Dek i Tajris Dolan bili su precizni za ubedljivih 3:0. Pobedu je overio Dilan Markandej u 73. minutu.