Vesti iz automoto sporta

(FOTO/VIDEO) Formula 1: Maks Ferstapen pobednik trke za Veliku nagradu Italije

komentari (0)

Izvor: Tanjug

07.09.2025 16:52
Maks Ferstapen AP Photo/Luca Bruno
Maks Ferstapen

Vozač Red Bula Maks Ferstapen pobednik je današnje trke za Veliku nagradu Italije u Formuli 1.

Ferstapen je na stazi u Monci došao do treće pobede ove sezone, a 66. u karijeri. Vozač Meklarena Lando Noris završio je trku na drugom mestu, dok je na trećoj poziciji bio njegov timski kolega Oskar Pjastri.

Četvrto mesto u trci zauzeo je vozač Ferarija Šarl Lekler, a bodove su još osvojili Džordž Rasel (Mercedes), Luis Hamilton (Ferari), Aleks Albon (Vilijams), Gabrijel Bortoleto (Zauber), Kimi Antoneli (Mercedes) i Isak Hađar (Rejsing Buls).

 

 

Pjastri je vodeći u generalnom plasmanu sa 324 boda, drugi je Noris sa 293, a treći je Ferstapen sa 230 bodova.

Meklaren je prvi u konkurenciji timova sa 617 bodova, Ferari je na drugom mestu sa 280, a Mercedes ima 260. Naredna trka u šampionatu Formule 1 voziće se 21. septembra za Veliku nagradu Azerbejdžana.