pre 2 sata 23: 13
Džudo klub Crvena zvezda ponovo drugi u Evropi: Novi vanserijski uspeh crveno-belih!
Srpski klub nastavio s uspesima u kontinentalnoj konkurenciji.
DŽK Crvena zvezda
Zvezdin prvotimac i reprezentativac Srbije Lazar Ždrale na Svetskom juniorskom prvenstvu u Limi nastavio je niz vrhunskih rezultata koje džudisti kluba iz Ljutice Bogdana postižu na međunarodnoj takmičarskoj sceni u nacionalnom kimonu.
Predvođen najtrofejnijim srpskim džudo trenerom, Ljubišom Majdovim, Lazar Ždrale je u konkurenciji do 100 kilograma osvojio bronzano odličje čime je pokazao ne samo vrhunski džudo već i jasno stavio do znanja da je jedan od vladara ove težinske divizije.
Zvezdin prvotimac u meču za bronzano odličje u četiri minuta borbe pobedio je Rusa Antona Fedina. Srpski reprezentativac je tehnikom „sode-curi-komi-goši” bacio Rusa na vazari. Stečenu prednost džudoka beogradskih crveno belih je potom racionalnom taktikom na tatamiju vešto sačuvao i izborio mesto na podijumu.
Ždrale je na startu Svetskog juniorskog prvenstva savladao Osamu Bu Kursaina iz Saudijske Arabije (ipon - 1:58 minuta). U drugom duelu na planetarsnoj smotri pao je i Estonac Jakov Varesi i to na vazari.
U četvrtfinalu Lazar Ždrale bio je bolji i od uvek neugodnih protivnika iz Gruzije. Nodarija Alapišvilija rešio je maksimalnim rezultatom, iponom, posle posle drugog vazarija za samo 50 sekundi borbe.
U polufinalu na žalost sportska sreća nije bila na strani Zvezdinog džudiste koji je izgubio od Japanca Šokeija Hiranoa tek u produžetku meča, na zlatan bod posle 4:25 minuta borbe.
Ipak u trenucima kada se odlučivalo o medalji, Ljubiša Majdov i Lazar Ždrale pokazali su da su duo za vrhunska dela. Pobeda nad odličnim Rusom Antonom Fedinom.
Za Lazara Ždrala ovo je prva svetska medalja koju je za one koji dobro poznaju prilike u džudou jasno najavio odličnim rezultatima na Evropskim kupovima.
Za reprezentativca Srbije i Zvezdinog džudistu prvo svetsko juniorsko odličje a za prekaljenog stratega i najboljeg trenera Evrope u izboru EJU, Ljubišu Majdova ovo je četvrta planetarna medalja u džudou.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
Sporting iz Lisabona prikupio je 225 miliona evra prodajom obveznica za modernizaciju stadiona i njegovo pretvaranje u zabavni centar.
17.07.2025 15: 30
Srpska prestonica odavno je velikim slovima upisana je na međuanrodnu džudo mapu, ovoga puta i kao jedan od obrazovnih centara IJF akademije.
28.06.2025 19: 25
U Šumicama svečano je otvoren stručni seminar uz prisustvo oko 300 džudoka iz regiona.
24.11.2024 18: 39
Džudisti Partizana iz Kikinde i Novosadskog džudo kluba osvojili su treće mesto i bronzanu medalju. Džudistkinje Zvezde su prethodno u subotu osvojile prvenstvo Srbije
24.11.2024 15: 48
Seniori su prvog dana Superlige Srbije završili očekivano. U veliko final plasirali su se aktiuelni šampioni, tim Crvene zvezde i beogradskog Partizana
pre 2 sata 23: 13
Srpski klub nastavio s uspesima u kontinentalnoj konkurenciji.
pre 2 sata 23: 00
Sjajna reprezentativka naše zemlje osvojila zlatnu medalju na takmičenju u Švajcarskoj.
21.11.2025 22: 02
UFC predstava ovog vikenda debituje u Kataru, gde će Fight Night događaj videti duel dva borca lake kategorije koja vrlo lako može izroditi sledećeg izazivača za titulu kategorije do 70.3 kilograma.
20.11.2025 20: 51
Holandski kik-bokser branio je titulu čak 15 puta, ostavivši ogroman pečat u Glory promociji.
Ostavite komentar