Izdvajamo
Posle serije 7:1 bilo je kasno za tajm-aut. PORAZ!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 18.01.2018.
MN Press
Srbija doživela treći poraz na Euru, prvi u drugoj fazi. Norveška je u Grupi I držala rukometno predavanje "orlovima" 32:27, ali samo u drugom poluvremenu. Cvetković nalet "vikinga" prekinuo tajm-autom tek pošto je serija došla do 7:1.

Još jedan poraz…

Srbija se preselila u Zagreb iz Splita, a ta promena nije ništa pozitivno donela u igri "orlova". U prvom meču druge faze Srbija je poražena od Norveške 32:27 (17:17), posle još jednog očajnog poluvremena.

Ispustili smo konce utakmice već na početku drugog dela, posle izjednačenog prvog, u kojem su se timovi smenjivali u vođstvu, a "orlovi" igrali vrlo dobro i raznovrsno, na momente čak i brzo.

Pošto smo poveli na početku drugog poluvremena, dozvolili smo "vikinzima" da naprave seriju 7:1 i tek onda je selek
tor Jovica Cvetković zatražio tajm-aut. Ostaje nejasno zbog čega nije ranije pokušao da predahom vrati tim u igru. Srbi su imali nekoliko nerealizovanih napada i vrlo loših odbrana, pa je i laiku bilo jasno da je tajm-aut jedino rešenje. Vicešampioni sveta su za osam minuta postigli pet golova i stigli do najubedljivije prednosti na utakmici - 18:22.

Norveška se odvojila
40. minutu na "plus pet" i spasa više nije bilo.

Kontra nam je delovala očajno, odbrana u pojedinim trenucima kao da nikada nije igrala zajedno, a napad, kako je meč odmicao, sve sporiji i sporiji...

Norvežane su do pobede vodili Sander Sagosen i Kristijan Bjornsen sa po osam golova, dok je Magnus Jondal postigao četiri. U redovima Srbije najbolji su bili Žarko Šešum i Bojan Beljanski sa po pet golova, dok su se Petar Nenadić i Darko Đukić po četiri puta upisali u strelce.

Naredni meč igramo protiv Francuske za četiri dana.

Hrvatska - Francuska 20.30

TABELA: Švedska (-1) 4, Hrvatska 4, Francuska (-1) 4, Norveška 4, Belorusija 0, Srbija 0.

Zagreb, Arena, kapacitet: 14.000
Sudije: Fonseka i Santos iz Portugalije

SRBIJA: Cupara (14 odbrana), Ivanišević, Šešum 5, Vujić, Đukić 4, Beljanski 5, Nenadić 4, Radivojević, Marković 1, Đorđić, N. Ilić 2, Jovanović 2, Zelenović 3, Marsenić 1, Crnoglavac, Obradović.

NORVEŠKA: Kristensen (jedna odbrana), Bergerud (13 odbrana), Sagosen 8, Mirhol 3, Jakobsen, Tonesen 3, Jondal 4, Bjornsen 8, Gulerud 1, Sorhajm, Johanesen 1, O'Saliven 3, Tangen, Rajnkind 1, Rod, Hansen.