/ Vesti
Izdvajamo
Nemačka "pregazila" malokrvnu Srbiju!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 10.12.2016.
Druga faza Evropskog prvenstva počela je loše za Srbiju. Očajne "Orlice" su u Geteborgu, u prvom meču Grupe I, lagano poražene od Nemačke 26:19.

San o polufinalu raspršio se u subotu u Geteborgu!

Srbija je protiv Nemačke, po mnogima najlakšeg rivala u drugoj fazi, odigrala najlošiju utakmicu, upisala prvi poraz na šampionatu i miljama se udaljila od polufinala, koje bi bilo na dohvat ruke da su "orlice" trijumfovale.

SRBIJA - NEMAČKA 19:26 (10:14)!

Jasno je da i umor, posle velike potrošnje u prvom delu takmičenja, sustiže naše devojke, ali kako njima, tako i drugima. Protiv Nemačke Srbija je bila daleko, daleko ispod nivoa igara koje je pružala protiv Slovenije, Španije i Švedske. Razočarale su potpuno i malo nade ostaje protiv strahovito brze Holandije i moćne Francuske.

Koncentracija u napadu kao da nije postojala, a o tome svedoči ogroman broj nerezonskih šuteva, poklonjenih kontri, izgubljenih lopti... Ni odbrana nije bila čvrsta kao na prethodnim mečevima. Jednostvano, tim Dragice Đurić je potpuno podbacio i nije zaslužio ni neizvesnu završnicu. Nije je ni bilo...

Počelo je promašajem Marine Dmitrović i Kristine Liščević sa devet metara, neuspelim pokušajem loba Slađane Pop Lazić sa crte, a slično je učinila i Katarina Krpež iz sedmerca. Nemice su sve kažnjavale i vrlo brzo na semaforu je pisalo 5:1. Razliku su lagano održavale do odmora, a ona je u većem delu prvog poluvremena bila i ubedljivija. O igri u nastavku dovoljno je opisati četiri napada Srbije.

OVAKO: Izgubljena lopta, izgubljena lopta, kontra i prestup, pa faul u napadu.

Samo je Tamara Georgijev bila napadački raspoložena, ali nije imao ko da je prati. Ona je postigla sedam golova, Dmitrović četiri, Krpež tri, Željka Nikolić dva, Pop Lazić, Stojiljković i Liščević dale su po jedan. Nemačka je imala 12 STRELACA, a postigla je 26 golova! Huber sa četiri bila je najefikasnija.