Izdvajamo
Golman Švedske i greške "orlova" za drugi poraz!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 14.01.2018.
MN Press
Srbija poražena od Švedske 25:30 (10:16) u 2. kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Sjajni golmani, ali Apelgren je bio igrač utakmice.

Srbija je pred eliminacijom sa Evropskog prvenstva!

"Orlovi" su u splitskoj Spaladiju areni (najmanje 5.000, a najviše 11.000 gledalaca) poraženi od Švedske 30:25 (16:10), u drugom kolu Grupe A i pred njima je vrlo težak zadatak u poslednjem kolu, a da nevolja bude veća, ni ne zavisi sve od izabranika Jovice Cvetkovića.

Nije zavisilo u trenutku kada su izgubili, ali su nam Hrvati vratili odluku u ruke.

Srbiji će za prolaz u drugi krug (bez ijednog boda) biti potrebna pobeda od četiri više golova razlike. Minimalna pobeda biće dovoljna samo ako Švedska savlada Hrvatsku...
Mnoge "dečjie bolesti" već godinama muče reprezentaciju Srbiju. A, od čega bolujemo u nekada trofejnom sportu videlo se u nedelju uveče. "Orlovima" je bilo potrebno punih pola sata da počnu da igraju, a kada su konačno složili kockice nisu uspeli da zadrže red do kraja. Odlično smo delovali skoro 25 minuta, a onda se opet "raspali".
Posle minusa od šest golova, koji su bili plod sjajnih odbrana Mikaela Apelgrena, nerešive enigme za naše rukometaše, i previše promašenih zicera  i otvorenih šuteva (čak osam i jedan sedmerac), Srbi su počeli od početka drugog dela da koriste to što je među stativama briljirao i Vladimir Cupara. Protiv Hrvata je bio loš, ali je Šveđanima skinuo čak 16 lopti i bio jedan od najboljih u redovima poražene ekipe.

Razlika Šveđana se topila i u 50. minutu Skandinavci su morali da zatraže tajm-aut. Na semaforu je stajao rezultat 23:21…
Petar Nenadić je odmah presekao loptu, ali iz situacije jedan na jedan OPET nije usepo da savlada fenomenalnog golmana, baš kao i nekoliko minuta ranije. Propala je prilika za potpuni priključak.

Ali…

Ni tu nije bio kraj. Drugi ključni momenat se dogodio na šest minuta do kraja. Još jedan napad "orlovi" nisu iskoristili za "minus jedan", a onda su došli u situaciju da imaju dva igrača više pri rezultatu 26:23. Posle samo nekoliko sekundi Petar Đorđić je napravio probijanje (!), a Šveđani sa četiri rukometaša u polju postigli gol.

Pobeda je zasluženo pripala Skandinavcima, koji su na taj način obezbedili drugi krug i protiv Hrvata će se boriti za bodove.

Najefikasniji u srpskoj selekciji bio je Nemanja Ilić sa pet golova, četiri je dao Petar Nenadić, po tri Žarko Šešum i Bojan Beljanski, a kod Šveđana pet je postigao Albin Lagergren.