Izdvajamo
Drama u Mitrovici: Zvezda na 17-0 posle produžetka
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 09.01.2017.
MN Press
Mega Leks pružio odličan otpor Crvenoj zvezdi i uspeo da izbori produžetke u Sremskoj Mitrovici. Ništa više od toga, pošto je regionalni i srpski šampion ozbiljno shvatio dodatnih pet minuta i na kraju rutinski došao do pobede - 81:69.

Teškom mukom Crvena zvezda mts stigla je do 17. pobede u ABA ligi!

Košarkaši Mega Leksa pružili su najozbiljniji otpor timu Dejana Radonjića u dosadašnjem toku regionalnog prvenstva, a da bi crveno-beli došli do trijumfa bilo im je potrebno dodatnih pet minuta - koji su, ipak, rutinski rešili u svoju korist (14:2).

Inspirisani domaći košarkaši odigrali su odlično drugo poluvreme i koristili to što goste nije služio šut (samo dve trojke u regularnom delu utakmice), da bi pametno odigrali u penal-završnici i za dobru partiju sebe nagradili produžecima. Tu im je ponestalo malo daha, a na drugoj strani je iskustvo odnelo prevagu...

Trojke Marka Simonovića i Branka Lazića, uz dobru odbranu nad Zagorcem i Jaramazom, napravile su razliku u poslednjih pet minuta meča.

Meč je obeležio i debi Diona Tompsona koji je imao dobru "rolu" u prvom poluvremenu kada je za sedam minuta na parketu postigao 10 poena i 5 skokova - aktivno je tražio loptu i odlično postavljao blokove, ali ga u nastavku nismo videli u igri.

Crveno-beli tako ostaju jedini neporaženi tim u ABA ligi (17-0), dok Mega ostaje pri začelju tabele sa samo pet trijumfa.

MEGA LEKS - CRVENA ZVEZDA 69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14)

Još na početku meča video se umor kod košarkaša Dejana Radonjića, koji je meč počeo sa Ognjenom Dobrićem i nije uvodio Marka Gudurića, kada su vrlo lako dozvoljavali igračima Mege da dolaze do poena. Raspoložen je bio Kostja Mušidi sa "trojkama".

U drugoj četvrtini daleko ozbiljniji pristup u odbrani uz odličnu igru pojačanja iz Galatasaraja. Dobio je Tompson sedam minuta "u cugu" i predstavio se u dobrom svetlu navijačima, da bi po njegovom izlasku Milko Bjelica upisao nekoliko vezanih poena "na rutinu" i iskustvo, pa se na poluvreme otišlo sa dvocifrenom prednošću Zvezde.

U nastavku smo najviše gledali poene sa penala, da bi u 27. minutu Dejan Radonjić nakon prilaska Mege na "minus jedan" zatražio prvi tajm-aut posle meča i po u ABA ligi. Odmah se Zvezda "resetovala" i došla do daha preko trojke Marka Simonovića.

U poslednjoj deonici "forsirao" je Ognjen Jaramaz i činio dobre, ali i loše stvari. Zvezda je na dva minuta do kraja imala 63:55, da bi preko Zagorca i Mušidija Mega napravila seriju 6:0 i meč odvela u penal-završnicu. Nije bilo promašaja: Kuzmić, Jović i Jaramaz su pogodili sve "penale", ali Lazić nije uspeo da pogodi za pobedu u regularnom delu.

Zvezdina odbrana je posebno briljirala u produžetku, a na sve to su se naslonili precizni šutevi Lazića i Simonovića, kao i sigurna egzekucija Ognjena Kuzmića.

Upravo je Kuzmić bio najefikasniji pojedinac u Zvezdi - 16 poena i 9 skokova, dok je Bjelica imao 12. Marko Simonović je imao poen manje (šut za tri 2/8), Stefan Jović je imao "dabl-dabl" učinak - 10 poena i 11 asistencija, dok je već pomenuti Tompson ubacio 10 uz 5 skokova.

Kod Mege je Ognjen Jaramaz imao 15 uz 5 asistencija, a Mušidi je dodao 14. Zagorac je postigao 10 skokova i imao 13 skokova...

Zvezda u narednom kolu igra sa Krkom, a Mega gostuje Cedeviti.