/ Vesti
Izdvajamo
Venger odlazi bez evropskog trofeja!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 03.05.2018.
Atletiko Madrid će treći put u osam godina igrati finale Lige Evrope. Protivnik će mu biti Olimpik Marsej, koji je prošao posle produžetaka i greške sudije.

Guliver/Getty Images/Michael Steele
Arsen Venger napušta Arsenal sa tri titule, sedam pehara FA Kupa, ali i bez međunarodnog trofeja!

Francuz je imao želju da se oprosti osvajanjem Lige Evrope, čime bi ostavio za sobom ekipu u Ligi šampiona, ali u tome nije uspeo, jer je naišao na čvršći, precizniji i bolji tim.

Posle londonskih 1:1, Dijego Kosta je u Madridu pogodio u 48. minutu, za plasman u finale i konačnih:

ATLETIKO - ARSENAL 1:0 (0:0)

Suspendovani Dijego Simeone nervozan je sa tribina posmatrao kako njegov tim eliminiše engleskog rivala i ulazi u treće finale drugog po snazi takmičenja u ovoj deceniji.
"Jorgandžije" su u svemu bile bolje i zasluženo izvadile kartu za Lion, gde će se 16. maja odlučivati o trofeju. Arsenal je u uvodnoj fazi utakmice doživeo hendikep, jer je Loran Koščelni u 12. minutu napustio teren zbog povrede, koja se na prvi pogled učinila veoma teškom.

Usledila je uspavanka, koju je "presekao" Dijego Kosta golom odluke. U trećem minutu nadoknade lako je zbacio sa sebe Beljerina i odličnu priliku pretvorio u gol. Arsenal nije imao spreman udarac, niti je znao način da savladala čvrstog protivnika i da produži oproštajnu sezonu Vengera do finala.
Madriđani su tek posle pola sata saznali da će im rival u finalu biti Olimpik Marsej, jer su se u Salcburgu posle 2:0 igrali produžeci!

Domaćin je za 90 minuta "poništio" prednost francuskog tima (0:2), golom Amadu Haidare u 53. minutu i autogolom Sara u 65, a Marsej tada nije imao spreman odgovor.

Ipak, jeste onda kada je bilo najvažnije, posle pogrešno dosuđenog kornera za goste.
Dimitri Paje je spretno centrirao iz ugla u 117. minutu, Rolando je iz prve poslao ka mreži i pogodio donji levi ugao, za konačnih i Olimpiku dovoljnih:

SALCBURG - MARSEJ 2:1 (0:0, 2:0)

Veliko finale tako je zakazano i već sada je poznato da će francuska policija imati mnogo posla da obezbedi tu utakmicu, zbog poznatog neprijateljstva navijača Liona i Marseja.

Za razliku od Atletika, koji je dvaput osvajao Ligu Evrope (2010, 2012), Olimpik je dva puta gubio u finalima drugog UEFA takmičenja. Prvi put 1999. od Parme, a potom 2004, od Valensije.