Polufinalisti se već naziru: Domaćini bez greške!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 05.04.2018.
Arsenal, Atletiko Madrid i Lacio mogu da razmišljaju o polufinalu Lige Evrope, a blizu je i Lajpcig.

Guliver/Getty images/Dan Istitene

Za razliku od Lige šampiona, gde je mnogo toga rešeno u prvim utakmicama četvrtfinala, u Ligi Evrope će, ipak, biti za nijansu neizvesnije za sedam dana, kada se igraju revanš mečevi.

Ipak, Atletiko Madrid i Arsenal će nešto opušteniji u Lisabon i Moskvu.

"Tobdžije" su sve rešile za 45. minuta. Tim Arsena Vengera je već posle prvog poluvremena imao ogromnih 4:1. Odlučujući momenat dogodio se u 22. minutu, kada je Mesut Ozil iznudio penal, mada je pitanje da li je start igrača CSKA bio za najstrožu kaznu.

Sudija Kralovec je pokazao na "kreč", a Aleksandre Lakazet bio neumoljiv sa 11 metara za prednost Arsenala od 2:1.

Mnogo toga dešavalo se i pre penala i pogotka Francuza. Već u devetom minutu Aron Ramzi je iskoristio asistenciju Ozila i doveo domaćina u vođstvo. Početna prednost Arsenala nije potrajala...
U "opasnoj zoni" dosuđen je faul za Moskovljane u 15. minutu. Loptu je namestio Aleksandar Golovin i maestralno pogodio rašlje.

Londonski sastav se brzo vratio u ritam posle dosuđenog penala i pored još dva postignuta gola, imao je prlika, kako u prvom, tako i u drugom delu da napuni mrežu CSKA.

Međutim...

Ovu nedelju pamtićemo po vrlo lepim golovima, a s onim Kristijana Ronalda uporedivo je delo Remzija u 28. minutu. I opet je ozil odigrao, Velšanin je izbegao ofsajd i vrlo eleganto i lukavo spoljim delom kopačke, u skoku, lobovao Akinfejeva. Iskusni čuvar mreže je krenuo ka fudbaleru Arsenala, ali je na polovini puta skapirao da je napravio grešku.

Sjajno prvo poluvreme Arsenala zaokružio je Lakazet drugim golom u 35. minutu. Sa 12-13 metara gađao je ugao i pogodio.

Atletiko je u Madridu krenuo silovito. Dijego Simeone imao je želju da "blickrigom" demorališe Sporting i u tome je uspeo. Već u prvom minutu Koke je iskoristio veliku grešku odbrane "lavova" i doveo "jorgandžije" u vođstvo.

Madridski sastav je apsolutno kontrolisao dešavanja na terenu na početku, a pogodak, koji ih je rasteretio briga pred put u Lisabon, postigao je Antoan Grizman u 40. I sporting je imao svoje prilike i to odlične, ali se kući vraća bez vrednog gola u gostima.
Najviše golova bilo je u Rimu, gde je Lacio pobedio Salcburg 4:2. Austrijanci su dva puta stizali prednost "neboskoplavih", ali su Filipe Anderson i Ćiro Imobile za samo tri minuta obezbedili prednost Rimljanima.

Za Lacio su igrali Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta. Obojica su bili asistenti, prvi kod trećeg gola Andersona, a drugi kod pogotka Lulića. Inače, Basta je skrivio penal iz kojeg je Beriša izjednačio na 1:1.

Lajpcig je golom Vernera u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena obezbedio minimalnu prednost pred revanš u Marseju.