Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 12.09.2017.
Arena sport
Fenomenalna partija Lea Mesija u novoj pobedi Barselona nad Juventusom. "Povratnici" u Ligi šampiona, Mančester junajted i Čelsi, upisali lake pobede, novi tandem Parižana - Mbape, Nejmar i Kavani - "tukao" Seltik. Remi Rome i Atletika.

Kakvo prvo veče u Ligi šampiona!

Povratak najjačeg klupskog takmičenja očigledno je motivisao one najveće klubove koji ovog utorka nisu štedeli snagu protiv slabijih rivala.

Viđeno je čak 28 golova, a jedino ih nije bilo u Rimu gde je pravdu delio Milorad Mažić i umalo pokazao na centar duboko u nadoknadi vremena kada je Saul Njiges sa dva metra promašio prazan gol, ali je pogodio samo okvir gola.

Pobedu večeri ostvarila je Barselona koja je u reprizi finala Lige šampiona od pre tri godine ponovo savladala Juventus, čak i ubedljivije - 3:0 (1:0) uz novu sjajnu partiju Lea Mesija.

Argentinac je postigao dva gola, nakon odličnih minijatura protiv ne tako dobre odbrane "bjankonera", i teško je odlučiti koji je lepši, dok je treći pogodak bio delo Ivana Rakitića koji je tako najavio povratak u staru formu.
Na starom mestu posle pauze su i engleski klubovi Mančester junajted i Čelsi koji su lako slavili protiv Bazela (3:0) i Karabaga (6:0), uz pogodak za pamćenje Davidea Zapakoste.

Dok se Antonio Konte radovao svakom od šest pogodaka svoje ekipe, na licu Žozea Murinja, uprkos novim pogocima Felainija, Lukakua i Rašforda, mogla se "očitati" i zabrinutost zbog povreda prepona Pola Pogbe koji je morao iz igre posle dvadeset minuta.

I to baš u večeri kada je bio kapiten Junajteda.

Ništa zato nije brinulo Unaija Emerija čiji novi napadački trio "MCN" - Mbape, Kavani i Nejmar i drugu utakmicu zaredom, drugu kako su zajedno, upisuju golove. Urugvajac je postigao dva, ali on je već "starosedelac" u Parizu, pa je pažnja javnosti više bila usmerena na najskupljeg svih vremena i drugog do njega, kad transfer bude kompletiran narednog leta, koji se izjednačio se Klajvertom po broju golova kao tinejdžer.

Dali su po sedam, a Mbape će sigurno još!

U istoj grupi videli smo i rutinu Bajerna protiv Anderlehta (3:0), olakšanu isključenjem već u 13. minutu, dok bi Anćelotija trebalo da zabrine "stanje fudbalera".

Naime, prilikom izmene Riberi je bio ljut pošto je ustupio mesto Tomasu Mileru i zbog toga je bacio dres na klupu, a videćemo u narednim danima da li će snositi i određene sankcije za takvo ponašanje.

Sporting je na poluvremenu u "Pireju" vodio 3:0 protiv Olimpijakosa, za koji je Đurđević igrao prvih sat vremena, da bi na kraju crveno-beli uspeli da smanje na 3:2.

U duelu Benfike i CSKA viđen je preokret, a naš fudbaler Andrija Živković uspeo je da asistira Harisu Seferoviću za vođstvo "orlova", no ono nije bilo dugog daha pošto su Vitinjo i Žamaljetdinov uspeli da naprave preokret do 71. minuta.