/ Vesti
Izdvajamo
Ludnica u Ligi Evrope: 18 golova!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 12.04.2018.
Iz minusa u polufinale Salcburg i Marsej! Arsenal i Atletiko Madrid su se provukli, dok su Lajpcig i Lacio prokockali prednost iz prvih utakmica. Sjajni CSKA i Sporting nisu imali sreće.

Guliver/Getty Images/Michael Steele

U polufinalu Lige Evrope igraće Arsenal, Marsej, Atletiko Madrid i Salcburg, to je epilog večerašnjih revanš utakmica četvrtfinala Lige Evrope.

Na četiri utakmice viđen je pravi golgeterski pljusak. Postignuto je upupno 18 golova.

/Dabur 56, Hidara 73, Hičari 74, Lajner 76 - Imobile 55/

U Salcburgu ih nije bilo najviše - 4:1, ali će taj duel za domaći tim svakako ući u istoriju. Ne samo da je Red Bul nadoknadio 2:4 iz Rima, već je u 55. minutu gubio 0:1, a onda je odmah u sledećem napadu izjednačio, da bi od 73. do 75. minuta postigao još tri gola i "overio" polufinale.

Salcburg je drugi deo odigrao savršeno. Zanimljivo, potop "nebeskoplavih" je počeo onog trenutka kada je teren napustio Sergej Milinković-Savić u 69. minutu. Igrao je i Dušan Basta.

Superzanimljivo bilo je u Marseju. Lajpcig je poveo i tako već u drugom minutu, računajući i meč iz Nemačke, imao 2:0, ali do devetog već je prednost bila na strani Olimpika. U 17. je Dimitri Paje postigao golčinu, koja je poništena zbog izrazito glupog faula Mitroglua.

Ali...

Do kraja prvog dela Marsej je stigao do rezultata koji ga vodi u polufinale, da bi početkom drugog dela on bio na strani Lajpciga - 3:2. Ipak, sjajnu igru Francuza krunisao je najlepšim golom na meču Paje, a plasman među četiri najbolja kluba overio Sakai u sudijskoj nadoknadi - 5:2.

Ugroženi su bili i Arsenal i Atletiko Madrid, dve ekipe za koje se mislilo da neće strepeti u revanšu. Arsenal je gubio 2:0, bio u podređenom položaju, ali je Velbek doneo spas u 75. minutu. "Armejci" su igrali vrlo dobro, napadali, pritiskali i taman kada su bili na korak od senzacije (propuštena velika prilika), usledila je kazna. Na kraju nisu ni pobedu uspeli da izvuku, jer je Aron Ramzi postigao gol u nadokandi vremena za 2:2.

Sporting je platio cenu silnih promašaja u Madridu. U Lisabonu je pobedio 1:0, ali to posle madridskih 0:2 nije bilo dovoljno. "Lavovi" su igrali dobro, ali bez sreće da još jedanput zatresu mrežu "jorgandžija". Radosav Petrović ušao je u igru u 24. minutu.

Žreb za polufinale Lige Evrope je u petak.