Izdvajamo
LIGA EVROPE: Produžeci i prolaz Selte
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 20.04.2017.
U Mančesteru, Gelzenkirhenu i Istanbulu igraju se produžeci. Selta prošla u polufinale Lige Evrope.

Na čak tri utakmice četvrtfinala Lige Evrope igraju se produžeci. Samo je Selta za 90 minuta revanša u Belgiji uspela da obezbedi plasman u polufinale.

Španski tim igrao je 1:1 sa Genkom.

Selta je u svojoj istoriji tri puta stizala do četvrtfinala Kupa UEFA i tek iz četvrtog pokušaja uspela je da se domogne polufinala, što je za klub iz Viga najveći uspeh na međunarodnoj sceni. Nije bilo lako timu sa Balaidosa da odbrani 3:2 iz prvog meča.

Ipak, posle pogotka Sista u 63. minutu sve je bilo lakše.

Ali, da strepnja ostane pobrinuo se Trosar, koji je već u 67. uspeo da izjednači rezultat i Genk ponovo dovede na gol od plasmana među četiri najbolje ekipe.

Možda i najzanimljiviji dvomeč igra se u Istanbulu.

Bešiktaš je za 90 minuta nadoknadio 1:2 iz prvog duela u Lionu, a obe ekipe su u poslednjih nekoliko minuta propustile sjajne šanse. Kvarežma je pogodio stativu, a Aleksandar Lakazete iz situacije "jedan na jedan" sa Lopezom zatresao prečku. Čuvar mreže Bešiktaša je junak, jer je pred kraj uspeo da odbrani dva zicera fudbalera francuskog tima.

Taliska je postigao dva gola za crno-bele, u 27. i 58. minutu, dok je Lakazete bio strelac za Lion u 34. Sjajni napadač "lavova" i u prvom poluvremenu je pogodio okvir gola.

Henrik Mkitarjan je doneo prednost Mančester junajtedu protiv Anderlehta već u desetom minutu, ali je Hani izjednačio do kraja prvog dela. S obzirom na to da je i na Old Trafordu završeno 1:1, kao i u Briselu, i ovaj duel je otišao u produžetke. Pred kraj regularnog dela povredio se Zlatan Ibrahimović, što je veliki hendikep za tim Žozea Murinja.

Dodatnih 30 minuta igra se i u Gelzenkirhenu, gde gostuje Ajaks. Šalke je golovima Gorecke i Burgštalera nadoknadio 0:2 iz Amsterdama. "Kopljanici" imaju igrača manje.