• VIŠE
    _
  • ENG
/ Vesti
Izdvajamo
Liga Evrope: Oni idu dalje!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 08.12.2016.
UEFA Champions League
Završen je najveći broj utakmica 6. kola. Takmičenje će nastaviti...

Iz Lige šampiona "dolazi" osam klubova, a 24 nastavljaju dalje posle završene prve faze Lige Evrope!

Počelo je šokantnom eliminacijom Brage, zbog primljenog gola u 94. minutu i to u terminu od 17 časova u kojem je šest ekipa obezbedilo plasman dalje, a kasnije u četvrtak uveče pridružili su im se:

Fenerbahče i Mančester junajted, koji će biti u "drugom šeširu" na žrebu 12. decembra u 13 časova.

Zatim APOEL i Olimpijakos, koji je mogao sebi da dozvoli poraz na Kipru.

Sent Etjen i Anderleht, koji je porazom u Briselu omogućio rivalu da prođe dalje, a sve na štetu Majnca.

Zenit i AZ Alkmar, koji je iskoristio nezainteresovanost ruskog tima i stigao do tri boda s kojima je prošao kroz cilj "tik" ispred Makabija.

Dalje idu i Atletik Bilbao i Genk, mada je pitanje ko će biti prvi kada utakmica u Ređo Emiliji bude završena, jer... Zbog guste magle, Sasuolo i Genk nisu mogli da odigraju svih 90 minuta, a kada budu - Belgijanci će imati priliku da trijumfom izbore prvo mesto u grupi i povoljniju poziciju pred žreb.

U terminu od 20.05, biće odigrano još šest mečeva kada ćemo saznati kompletne učesnike šesnaestine finala Lige Evrope, koja je plasmanom Sevilje u nokaut fazu Lige šampiona ostala bez branioca titule iz prethodne - ČETIRI sezone!

Rezultati 6. kola:

GRUPA A

Zorja – Mančester junajted 0:2
Fajnord – Fenerbahče 0:1

Tabela: Fenerbahče 13, Mančester junajted 12, Fajnord 7, Zorja 2.

GRUPA B

APOEL – Olimpijakos 2:0
Jang Bojs – Astana 3:0

Tabela: APOEL 12, Olimpijakos 8, Jang Bojs 8, Astana 5.

GRUPA C

Anderleht – Sent Etjen 2:3
Majnc – Gabala 2:0

Tabela: Sent Etjen 12, Anderleht 11, Majnc 9, Gabala 0.

GRUPA D

Makabi – Dandalk 2:1
AZ Alkmar – Zenit 3:2

Tabela: Zenit 15, Alkmar 8, Makabi 7, Dandalk 4.

GRUPA E

Astra Đurđu – Roma 0:0
Plzenj – Austrija Beč 3:2

Tabela: Roma 12, Astra 8, Plzen 6, Austrija 5.

GRUPA F

Sasuolo – Genk prekinuto zbog magle
Rapid – Bilbao 1:1

Tabela: Atletik 10, Genk (-1) 9, Rapid 6, Sasuolo (-1) 5.

GRUPA G

Panatinaikos – Selta (21.05)
Standard – Ajaks (21.05)

Tabela: Ajaks 13, Standard 6, Selta 6, Panatinaikos 1.

GRUPA H

Opširnije

GRUPA I

Salcburg – Šalke (21.05)
Nica – Krasnodar (21.05)

Tabela: Šalke 15, Krasnodar 7, Salcburg 4, Nica 3.

GRUPA J

Opširnije

GRUPA K

Inter – Sparta (21.05)
Sautempton – Hapeol Ber Ševa (21.05)

Tabela: Sparta 12, Sautempton 7, Hapoel 7, Inter 3.

GRUPA L

Opširnije

<< NAZAD