Izdvajamo
Đuka i Leo nastavili gde su stali!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 11.07.2017.
MN Press
Lideri crno-belih iz prošle sezone golovima "otvorili" i takmičarsku 2017/18. Pred 20.000 gledalaca, u Humskoj je pala Budućnost (2:0), na početku kvalifikacija za Ligu šampiona.

Partizan nosi u Podgoricu dva gola prednosti!

Na otvaranju sezone, po visokoj temperaturi i pred lepo ispunjenim tribinama, šampion Srbije potvrdio je ulogu favorita na startu 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Posle "tvrdog" i neinteresantnog prvog dela, Miroslav Đukić uveo je u igru Leonarda već u 46. minutu i od tog trenutka crno-beli zaigrali su konkretnije i opasnije, potvrdivši i golovima bolju igru.

Uroš Đurđević pogodio je prvi, iz penala u 53. minutu, a večerašnji rezervista je desetak minuta kasnije volej udarcem iskoristio asistenciju Tavambe, za konačnih:

PARTIZAN - BUDUĆNOST 2:0 (0:0)

Revanš u Podgorici biće odigran za sedam dana i jasno je da će taj meč izgledati drugačije, s obzirom na to da će večeras defanzivni šampion Crne Gore morati u napad. To će, očekivano, stvoriti veći prostor crno-belima za kontre, kakvom su večeras u nadoknadi mogli i da stave tačku na 3:0, ali je Milan Mijatović odbranio snažan udarac Đurđevića.

Aplauzom ispraćeni crno-beli mogli su i pre toga da zakažu "revijalni" revanš, da je Tavamba iskoristio neki od tri zicera, ali mu promašaje zbog velikog truda niko nije zamerio, što se videlo i po aplauzu ohrabrenja Miroslava Đukića.

Uvođenjem Leonarda u 46. minutu, šef struke "Parnog valjka" promenio je ritam svog tima, a samim tim i "krvnu sliku" utakmice. Pažnja defanzive gostiju odmah je usmerena i ka Brazilcu, a razbuđeni crno-beli zaigrali su brže, opasnije i potvrdili da su sa spremnim "Leom" višestruko jači.