Izdvajamo
"Kneževe" nije izdao napad, Siti pao posle drame!
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 15.03.2017.
Guliver/Stu Forster/Getty Images
Fantastični Monako uspeo je da nadoknadi minus iz prvog meča (5:3) i posle velike drame uspeli su da izbace Mančester siti zbog više golova u gostima - 3:1!

Veliki podvig "kneževa"!

Monako je odigrao briljantan meč protiv Mančester sitija i uspeo da izbaci favorizovanu Gvardiolinu ekipu, koji nikada do sada takmičenje u Ligi šampiona nije završio ovako rano.

Za samo pola sata uspeli su da nadoknade minus iz prvog meča (5:3) pošto su pogodili sjajni Kilijan Mbape (8. minut) i Fabinjo (29. minut), a Siti je sat vremena bio bez udarca u okvir gola. Kada su krenuli ka Danijelu Subašiću videle su se sve mane tima Leonarda Žardima, a nakon nekoliko intervencija hrvatskog golmana pogodio je Liroj Sane (71. minut) i doneo pozitivan rezultat za "građane".

Monako nije odustajao, napao je rivala, i pokazao da je ekipa koja uživa da igra na gol više, a pogodak odluke postigao je Timue Bakajoko u 77. minutu, glavom posle prekida.

Tim iz Francuske ide dalje zbog više golova datih u gostima.

MONAKO - MANČESTER SITI 3:1 (2:0)

Posle prvog meča na "Etihadu" Pep Gvardiola je rekao da će njegova ekipa ispasti ako ne postigne gol, ali uprkos "zakucavanju" Sanea - i to se desilo.

Odbrana Mančester sitija je vrlo loša čitave sezone, a tako je bilo i na ovom meču.

Prava je misterija zbog čega se Pep Gvardiola odlučio za postavku sa samo jednim igračem u veznom redu kome je defanziva poznata reč (Fernandinjo), a ni sjajni Brazilac nije mogao da ispravi sve greške u začetku napada i oduzete lopte koje su gubili De Brujne, Silva, Sterling, Sane i Kun Aguero.
Monako je počeo "jako" i odmah dao do znanja Sitiju da žele da igraju na gol više, a defanziva "građana" nije bila spremna za takvu igru.

Kilijan Mbape je odmah pokašao kakav je "lovac na golove", kada je mudro postavio nogu na pet metara nakon ubačene lopte Bernarda Silve, a prednost je duplirana opet posle ataka po levoj strani i preciznog pasa Mendija na "kreč" gde je Fabinjo ostao sam između Sterlinga i Kolarova.

Siti je užasno izgledao do kraja poluvremena, ali je Monako "prikočio".

"Građani" su u nastavak meča ušli bez promena, ali sa jasnom idejom da se približe golu Monaka i u tome su uspeli. Videlo se da neiskusna Žardimova ekipa ima problema kada stane u defanzivni stav, ređale su se šanse, gol je "visio" u vazduhu, a pogodio je Liroj Sane nakon odličnog udarca Sterlinga i odbrane Subašića.

Monako je morao da napadne i gol su postigli posle prekida.

Tomas Lemar je poslao dubinsku loptu, Aleksandra Kolarova je lopta preletela i stigla do Bakajoka, a visoki vezista je savladao Kabaljera za veliku pobedu i prolazak Monaka u četvrtfinale.

Osim njih, tamo su i Atletiko Madrid, koji je večeras remizirao sa Leverkuzenom, Real Madrid, Barselona, Lester siti, Juventus, Bajern Minhen i Dortmund.

/golove pogledajte u delu 'iz minuta u minut'/

MONAKO: Subašić – Sidibe, Džemerson, Rađi (od 70. Ture), Mendi – Fabinjo, Bakajoko, Silva, Lemar – Žermen (od 90. Dirar) i Mbape (od 80. Mutinjo).

MANČESTER SITI: Kabaljero – Sanja, Stons, Kolarov, Kiliši (od 84. Ihenačo) – Fernandinjo, Silva, De Brujne – Sterling, Sane i Aguero.