"Umoran sam, ali i ispunjen, prepun sam pozitivne energije. Teško je shvatiti kroz šta smo obojica prošli u finalu, dali smo sve od sebe na svim poljima, fizičkom, mentalnom. Nažalost, jedan je morao da izgubi i presrećan sam što sam ja bio taj koji je pobedio", rekao je Đoković.
Srpski teniser je priznao da mu je krajem četvrtog seta prošlo kroz glavu da piše istoriju zajedno sa Nadalom.
"Mislim da smo to obojica shvatili na kraju četvrtog seta, bio je to neverovatan podvig. Mislim da je na kraju bilo pitanje ko želi taj trofej više,i ko će imati više sreće i fokusa u odlučujućim trenucima", kaže Đoković.
Prvi teniser sveta veruje da njegov rivalitet sa Nadalom raste iz meča u meč.
"Uspeh je još veći kad se zna da sam pobedio najvećeg rivala. Igrali smo 30 puta, a naš rivalitet postaje sve veći i veći. Mislim da je ovo najbolji naš meč i pod tim okolnostima ovo je moj najveći uspeh pored osvajanja Vimbldona", tvrdi Novak.
Arena Sport je koncept četiri sportska kanala. Prvi kanal, Arena Sport 1, nalazi se u osnovnoj ponudi većine kablovskih operatera i dostupan je svima. Preostala tri, Arena Sport 2, 3 i 4, su digitalna i nalaze se u okviru posebnog Arena Sport paketa u ponudi kablovskih operatera.
Ukoliko ste ljubitelj sporta, pratite najpoznatije svetske, ali i domaće lige i želite da postanete korisnik Arena Sport paketa kliknite ovde