Srbija se nalazi u grupi E zajedno sa domaćinom Argentinom, i aktuenim šampionom Svetske lige, selekcijom Brazila, dok se u grupi F nalaze reprezentacije Italije, Rusije i Kube.
"Čini se da nam nije toliko teško pao dugačak put, videćemo na treningu. Imamo dovoljno vremena da se priviknemo na uslove, čuli smo da je hala za trening hladna. Moramo da obavimo par dobrih treninga, nadam se da ćemo spremni ući u turnir. Imamo još da analiziramo protivnike", izjavio je selektor Srbije Igor Kolaković. Prvu utakmicu na turniru u Kordobi, odbojkaši Srbije igraju protiv Brazila, u noći izmedju četvrtka i petka, dva sata posle ponoći.
"Imamo negativan skor sa Brazilcima, ali pokušaćemo da ih pritisnemo. Kada igraju pod pritiskom, oni su sasvim druga ekipa. Treba da budemo rasterećeni i probamo da diktiramo naš tempo", smatra srednji bloker Marko Podraščanin.
Drugi meč u okviru grupe E, protiv Argentine, srpski odbojkaši igraju u noći izmedju petka i subote,a prve dve ekipe iz obe grupe plasiraće se u polufinale, dok je finale na programu u ponedeljak od dva časa po srednjeevropskom vremenu.
Utakmice završnog turnira Svetske lige iz Kordobe možete pratiti na kanalima Arenasporta.
Autor: Igor Kovačević
Arena Sport je koncept četiri sportska kanala. Prvi kanal, Arena Sport 1, nalazi se u osnovnoj ponudi većine kablovskih operatera i dostupan je svima. Preostala tri, Arena Sport 2, 3 i 4, su digitalna i nalaze se u okviru posebnog Arena Sport paketa u ponudi kablovskih operatera.
Ukoliko ste ljubitelj sporta, pratite najpoznatije svetske, ali i domaće lige i želite da postanete korisnik Arena Sport paketa kliknite ovde