Fudbaler Borusije iz Dortmunda na pozajmici u engleskom Portsmutu, Kevin-Princ Boateng ima dvostruko državljanstvo, Nemačke i Gane, a nakon što je nastupao za U21 reprezentaciju Nemačke, odlučio se da seniorsku reprezentativnu karijeru nastavi u Gani.
Njegov rođeni brat, fudbaler Hamburgera Džerom Boateng našao se na proširenom spisku selektora Nemačke Joakima Leva, dok je Kevin -Princ Boateng na listi od 30 fudbalera koje je srpski trener a selektor Gane Milovan Rajevac odredio kao kandidate za odlazak na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Ukoliko i Džerom i Kevin-Princ, obojica rođeni u Berlinu, budu ušli na spisak od 23 igrača koji će putovati na Mundijal, biće to prvi duel braće u različitim reprezentacijama u istoriji Svetskih prvenstava.
Nemačka i Gana se nalaze u grupi D, zajedno sa reprezentacijama Srbije i Australije, a međusobni duel odigraće 23. juna u Johanesburgu.
Autor: Igor Kovačević
Arena Sport je koncept četiri sportska kanala. Prvi kanal, Arena Sport 1, nalazi se u osnovnoj ponudi većine kablovskih operatera i dostupan je svima. Preostala tri, Arena Sport 2, 3 i 4, su digitalna i nalaze se u okviru posebnog Arena Sport paketa u ponudi kablovskih operatera.
Ukoliko ste ljubitelj sporta, pratite najpoznatije svetske, ali i domaće lige i želite da postanete korisnik Arena Sport paketa kliknite ovde