Inter odigrao bez golova protiv Đenove
U utakmici 27.kola italijanske Serije A, Inter je na stadionu Đuzepe Meaca u Milanu odigrao protiv Đenove bez golova 0:0.
Fudbaleri Intera propustli su večeras dobru priliku da pobedom nad ekipom Đenove naprave razliku od 6 bodova u odnosu na drugoplasirani tim italjanskog prvenstva, gradskog rivala ekipu Milana.
Ofanzivna taktika trenera oba tima, nagoveštavala je goleadu u Milanu, ali su mreže na "Meaci" ostale netaknute, zahvaljujući ne samo nepreciznosti napadača nero-azura i Đenove, već i dobrim odbranama Žulija Cezara i Amelije. Lider Serije A se zbog odlične odbrane gostiju, koncentrisao mahom na šuteve iz daljine, međutim ovakav pristup nije imao efekta.
Najbolje prilike za Inter na utakmici imao je u nekoliko navrata Dijego Milito, ali njegovi šutevi kao i pokušaji Maikona i Eta nisu bili dovoljno precizni.
Sa druge strane šutevi Papastopulosa i Skulija završili su izvan okvira gola, pa je podela bodova najpravičniji ishod ove utakmice. Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković igrao je za Inter do 75. minuta kada ga je zamenio Kvarežma, dok je njegov saigrač iz srpske reprezentacije, fudbaler Bolonje Boško Janković ušao u igru u 53. minutu ali je ubrzo zamenjen zbog povrede.
Na tabeli italijanskog fudbalskog prvenstva, Inter je i dalje na liderskoj poziciji sa 59 bodova, četiri više od Milana koji je na drugom mestu, dok je Roma treća sa 52 boda.
Autor: Igor Kovačević
Poslednji komentari :






















