pre 12 minuta 15: 40
Paolo Vanoli je novi trener Fiorentine
Posle otkaza Stefanu Pioliju, "ljubičasti" izabrali bivšeg trenera Torina.
Profimedia
Odbojkaška reprezentacija Srbije izborila je plasman u plej-of Svetskog prvenstva, a na Filipinima ima čast da zatvori osminu finala duelom sa Iranom koji će od 14.00 časova naša publika moći da prati uživo u prenosu na TV Arena 1 Premium.
Prolaz kroz grupnu fazu nije bio u kartama za "orlove", ali su velikom pobedom nad Brazilom otkucali kartu za nokaut fazu i istovremeno izbacili trostrukog prvaka sveta sa turnira. Nagrada za to je duel sa Iranom, koji je 16. najboljaa reprezentacija na FIVB rang listi.
Do sada su poznata tri od četiri četvrtfinalna duela, a borbu za polufinale vodiće Bugarska i SAD, Poljska i Turska i Italija i Belgija. Naša reprezentacija, ukoliko ostvari prolaz dalje, ići će na boljeg iz duela Tunis - Češka koji je trenutno u toku (Arena 2 Premium).
Naša reprezentacija ima sasvim realnu šansu da stigne do bitke za medalju na planetarnoj smotri, pošto bi (gledajući rang listu) bili u ulozi favorita protiv oba četvrtfinalna protivinka - ali se prvo mora preći današnja prepreka! Prošlo izdanje Svetskog prvenstva završili su u osmini finala, te će gledati da poprave učinak i uhvate zalet ka prvoj medalji od 2010. godine - kada su osvojili bronzu u Italiji.
SP za odbojkaše, osmina finala
SUBOTA
Turska - Holandija 3:1
Poljska - KLanada 3:0
NEDELJA
Argentina - Italija 0:3
Belgija - Finska 3:0
PONEDELJAK
Bugarska - Portugalija 3:0
SAD - Slovenija 3:0
UTORAK
Tunis - Češka 9.30 (A2P)
Srbija - Iran 14.00 (A1P)
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
23.09.2025 11: 08
Muška odbojkaška reprezentacija Češke plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva na Filipinima.
21.09.2025 11: 31
Italijani u narednom meču čekaju boljeg iz duela Belgije i Finske.
19.09.2025 12: 28
Mečevi osmine finala na programu su od 20. do 23. septembra.
17.09.2025 08: 25
Najbolji srpski odbojkaši i imaju i nemaju otvoren put ka osmini finala Svetskog prvenstva.
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 16h
02.11.2025 21: 01
U muškoj konkurenciji Superkupa Srbije do sada je odigrano 15 finalnih mečeva. Crvena zvezda drži rekord sa šest osvojenih trofeja, Vojvodina ima pet, Novi Pazar dva, dok su Partizan i sada Radnički iz Kragujevca po jednom podigli pehar.
18.10.2025 13: 49
Kazemi važi za jednog od najtalentovanijih odbojkaša Azije. Sa reprezentacijom Irana osvojio je Azijsko prvenstvo 2021. godine u Japanu, dok je na Azijskim igrama dvostruki šampion – 2018. i 2022. godine.
16.10.2025 15: 00
Klub iz Kragujevca nikada nije osvojio Superkup Srbije. Partizan je jednom osvojio nacionalni Superkup i to 2022. godine.
08.10.2025 22: 00
Na 13 do sada odigranih utakmica Superkupa Srbije u konkurenciji odbojkašica, Vizura je 5 puta bila pobednik, Železničar iz Lajkovca, Jedinstvo iz Stare Pazove i TENT iz Obrenovca po 2 puta, a po 1 titulu su osvojili Ub i Crvena zvezda.
Ostavite komentar