pre 2 minuta 14: 15
Penjaroja pred gostovanje u Podgorici: Igramo protiv jedne od najboljih ekipa u ABA ligi
Trener Partizana pred nedeljni derbi sa Budućnosti je svestan je da ih očekuje težak meč.
Željko Obradović, trener Partizana, govorio je za podkast crno-belih koji se emituje na Partizanovoj platformi - Part+. Obradović se dotakao raznih tema, od problematike povreda u Evroligi, preko učešća Partizanovih igrača u reprezentativnim selekcijama, do novih timova u elitnom takmičenju, koji će bez sumnje biti deo konkurencije na putu do plej-ina.
Ove sezone Partizan ima velike ambicije u Evroligi, s tim da praznina na centarskoj poziciji, predstavlja veliki problem. Nakon povrede Tajrika Džounsa, crno-belima očajnički treba pojačanje na "petici", ali je pitanje ko će popuniti tu rupu, s obzirom na komplikovanu situaciju na tržištu.
"Otišao je jedan tim (Alba), ali su šansu dobili Dubai, Valensija i Hapoel. Tržište u Evroligi dobilo je neku novu dimenziju. Trebamo da budemo realni i da ne obećavamo nešto što ne može. Ne želimo da se zalećemo sa obećanjima. Ali, ako imamo pripremni period, a jedini teži sam imao posle prve godine u Fenerbahčeu, kada su mi 11 igrača bili u nacionalnim timovima... Ovo mi je sigurno drugi najteži period, iz prostog razloga jer nemam tim. Nemam visoke igrače i ne znam kada ću imati kompletan roster", rekao je Obradović i nastavio:
"Nema autsajdera u Evroligi. Moramo da nađemo način da nam igrači budu zdravi, da budemo kompletni, daj Bože da potpišemo još jednog igrača i da izbegnemo taj faktor povreda. Iskustvo govori da svaki meč igramo bez dvojice igrača maltene", dodao je.

Starsport
Pričao je i o igračima koji su izabrali da nose dres Partizana iako su na drugim mestima imali bolje ponude.
"Mora biti da im je prijalo da budu u Partizanu. Mora biti da je im je prijalo, sva ta deca koja su igrala u Partizanu da su bili na spisku za reprezentaciju. I Balša Koprivica i Tristan i Trifunović i Smailagić i Avramović koji je bio tamo kao i Vanja Marinković. Sva ta deca… Dajte mi drugi klub koji je dao mlade igrače za reprezentaciju. Je l’ ima neko mlađi? Tu ima zasluge i Partizana. Nisu se izborili, neka se bore, videćemo da li će se izboriti za Evropsko prvenstvo. Svi su promenili živote kada su otišli iz Partizana."
Dotakao se Obradović i teme domaćih košarkaša u Humskoj. Crno-beli su prošlog leta potpisali Vanju Marinkovića, Mitra Bošnjakovića, Marija Nakića, Arijana Lakića, Alekseja Pokuševskog, dok se tokom leta po medijima provlačila vest da je trener Partizana razgovarao sa raznim srpskim igračima. Sa druge strane, crno-beli doveli su trojicu stranaca.
"Svi se pitaju zašto Partizan ne dovodi domaće igrače? To je najveća glupost koja postoji. Nema srpskog igrača sa kojim nismo razgovarali. Otvoreno. Neki imaju drugačiju viziju, neki žele veći novac koji Partizan ne može da im da. Onda se postavlja pitanje što dajete strancima a ne našem igraču. Postoji tržišna vrednost. Vanja Marinković je odustao od većeg ugovora da bi došao u Partizan. Zato on ima najveći novac u timu", rekao je između ostalog Obradović.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
08.01.2024 12: 21
Novi košarkaš Partizana, Džejlin Smit u redove crno-belih je došao zbog najboljeg trenera Evrope, Željka Obradovića, ali i oduševljen atmosferom koju na utakmicama prave navijači osvajača AdmiraBet Aba lige.
01.01.2024 15: 58
Još jedna godina je za nama... Kada se sve sumira, za mnoge navijače Partizana sigurno turbulentna, ali bez ikakve sumnje, jako uspešna ako govorimo o rezultatima košarkaškog kluba.
26.12.2023 21: 55
Košarkaški klub Partizan je organizovao novogodišnji koktel, na kom su pristustvovali svi igrači, članovi, prijatelji kluba i novinari.
25.12.2023 12: 54
Džejlen Smit, novo pojačanja košarkaša Partizana ne krije da je razlog dolaska rad sa Željkom Obradovićem.
pre 17 minuta 14: 01
Nejtan Rivers je u pobedi svoje ekipe nad Virtusom imao indeks korisnosti 44 i proglašen je za MVP 35. kola ovog takmičenja.
pre 14 sati 23: 35
Disciplinska komisija košarkaške Evrolige novčano je kaznila vlasnika Panatinaikosa Dimitrisa Janakopulosa sa ukupno 50.000 evra zbog javnih izjava posle meča 30. kola protiv Olimpijakosa u kojima je kritikovao suđenje i pojedince koje obavljaju tehničke aktivnosti u okviru Evrolige, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
pre 15 sati 22: 21
Košarkaši Baskonije su pokazali da utakmica nije gotova dok se ne čuje poslednji zvuk sirene.
pre 16 sati 21: 58
Ispostaviće se da je ovo bio duel najbolje protiv najlošije rangirane ekipe Evrolige.
Ostavite komentar