pre 6 sati 01: 04
Kem Tomas je novi igrač Milvoki Baksa
Milvoki Baksi su postigli dogovor sa bekom šuterom Kemom Tomasom, koji će ostatak NBA sezone provesti u Viskonsinu, nakon što je Bruklin odlučio da ga otpusti posle roka za razmene
Starsport
Košarkaši Partizana zvanično ulaze u novu sezonu 30. septembra kada će gostovati ekipi Dubaija u prvom kolu Evrolige. Pred meč u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, Željko Obradović je govorio o brojnim temama pred medijima.
Pre svega se osvrnuo na ambicije tima i igrački kadara.
"Ambicije su uvek nešto što je veoma važno. Imamo iskustvo iz prošle godine, nadam se da će nam to iskustvo pomoći da ga pretočimo u ono što želimo. Imali smo juče i danas treninge u kompletnom sastavu, u nedelju putujemo za Dubai. Tajrik i Pokuševski su se oporavili, a Bonga je u izuzetnom mentalnom stanju s obzirom na leto koje je imao", rekao je Obradović.
Frenk Nilikina je napustio crno-bele, a trofejni stručnjak mu je poželeo sreću u nastavku karijere.
"Nije on bio u većem delu priprema, odigrao je jedno poluvreme u Italiji i to je to. Želimo mu sve najbolje. Jedan igrač manje, ali šta da radimo. To je tako."
Govorio je Obradović i o eventualnim pojačanjima. Posebno ističe da ekipi fali igrač na jednoj poziciji.
"Fali nam sigurno jedan visoki igrač. Nije laka situacija s obzirom na stanje na tržištu. Ne želimo po bilo koju cenu da dovedemo nekoga. Ako ima neko ko će nam doneti nešto – to je to."
Naravno, odmah je usledilo pitanje za Miku Murinena. Obradović je uz osmeh odgovorio novinarima.
"Ja bih voleo da mi neko od vas da tu informaciju, da saznam nešto novo."
Govoreći o igračima koji su mu trenutno na raspolaganju, posebno je pohvalio Džabarija Parkera.
"To je najbolje nešto što može da bude. Parker mi je još ranije rekao koliko želi da igra. Čak je u Australiji insistirao da igra 40 minuta jer je bio jedini visoki. Toliko voli košarku i to pokazuje na svakom treningu. Nadam se da će to pokazivati i na utakmicama, a već je i pokazivao. Željan je da pobeđuje i osvaja trofeje."
Prokomentarisao je trener Partizana i ekipu Dubaija koja će biti protivnik crno-belima kroz nekoliko dana.
"U Dubaiju imaju 18 igrača u rosteru, što dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Prošle godine se gubilo ili dobijalo na jednu loptu. Sada imamo format od 20 timova i mislim da nema kluba koji ne želi da bude u top 8 – to sve govori kakva nas sezona očekuje", zaključuje Obradović.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
28.12.2025 18: 55
Odličnu debitantsku sezonu u Evroligi ima Dubai. Trenutno, ekipa iz UAE se nalazi u borbi za plej-in, dok su u AdmiralBet ABA ligi, što je samo po sebi impresivno.
09.12.2025 11: 15
Trofejni košarkaš govorio o nedavnim dešavanjima u Humskoj iznevši niz kritika na račun prvog čoveka Partizana.
05.12.2025 16: 34
"Mislim da su njihovi slučajevi donekle slični, koliko može da se vidi spolja", rekao je as Fenera o ostavkama Etorea Mesine i Željka Obradovića.
04.12.2025 21: 32
Izabrala je publika nedužne...
pre 14 sati 17: 17
Navodno, presudio je Dimitris Itudis...
pre 17 sati 14: 16
Klub sa Malog Kalemegdana izdejstvovao kalendarsko tumbanje svojih obaveza u elitnom takmičenju.
pre 20 sati 11: 45
Obećano im je da će u što skorije vreme biti rešena njihova finansijska situacija.
pre 20 sati 11: 19
Američki košarkaš svestan je da je klub prolazio kroz turbulentan period.
Ostavite komentar